јазици

На тема-icon прашање B773ER Проблеми

Повеќе
1 година 11 месеци # 294 by Dariussssss

Добро, имате најновите B773ER Филипините од тука, и има проблем со хидрауликата. Еден од системите, се чини празен, и без оглед на она што го правам, тоа останува како тоа. Поради тоа, јас сум само едвај може да се управува и кочница на теренот. Сè друго се чини во ред, тоа лета убаво.

На горниот дел од екранот ECAM, тука е листа на грешки со хидраулика. Сите од нив имаат некаква врска со хидраулика систем С, а на долниот ECAM, тој е празен.

Јас, исто така имаат B772 пакет симне од тука, со истиот VC, но без грешки.


Значи, на било кој начин да го надминете овој?

Однапред ви благодариме.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 354 by Gh0stRider203

Оган момци за одржување, и да добијат нов екипаж?

Сите се шегувам настрана ... за жал јас не ја имаат оваа птица, така што не е многу што можете да направите.

Дали сте го гледаше во сите панели случајно?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.182 секунди
јазици