јазици

На тема-icon прашање Сер Ричард Бренсон е наменет да нарача 10 суперсонични авиони

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 310 by Colonelwing

Тоа е прекрасна идеја ,,, на сите им посакувам добро!

Сер Ричард Бренсон постави да поттикне во новата ера!
Авиокомпанијата потврди дека Вирџин има опции да купи 10 од неодамна откриените суперсонични авиони на бум

http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3507765/Sir-Richard-Branson-set-usher-new-era-affordable-supersonic-flights-mini-Concorde.html


Прекарот „Baby Boom“, новиот авион може да лета помеѓу Лондон и Newујорк за нешто повеќе од три часа
Лула-Мее Елефтериу-Смит

http://www.independent.co.uk/news/science/boom-supersonic-passenger-jet-virgin-richard-branson-london-new-york-concorde-a7420466.htmlОд Georgiaорџија Диебелиус За Мејлонлин и Марк Приг за Dailymotionail.com

Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.160 секунди
јазици