јазици

На тема-icon Важно Прозорец минимизирање / максимизирање на проблемот

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 316 by JanneAir15

Здраво! Кога ќе го минимизирам FSX прозорецот (тоа е на прозорецот на владата) и барам нешто, но потоа сакам да се вратам на FSX и јас ќе го максимизирам прозорецот, но потоа сѐ ќе биде црно. Нема ништо или има само некои текстури. Ве молам помогни ми со ова! Исто така го имам овој проблем само на плановите за плаќање (PMDG 777, Aerosoft Airbus пакетот) и симулаторот е FSX Забрзување. Ќе се обидам да ставам и некои слики.


- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 317 by Gh0stRider203

Имав овој проблем неколку пати, Себеси. понекогаш, ако го сменам погледот, што помага, или чека неколку минути, ќе се расчисти.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 320 by Colonelwing

Добар ден Џен,

Тоа ми се случи со PMDG B737NGX FSX Забрзување злато и додека јас го користам Key AltGr преку Enter за да го минимизирам мојот прозорец од екранот на Sim на прозорецот, тоа не би можело да функционира правилно, црн екран како твое. Но, ако го сторам истото на ниту еден авион за плаќање, сето тоа функционира во ред со прашање.

Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 322 by JanneAir15

Всушност, јас веќе го решив ова. Секој кој го има овој проблем оди на оваа врска: c-aviation.net/fsx-малку /fsx-cfg-tweak-guide /
Од таму преземете ја "UIAutomationCore.dll" и додадете "HIGHMEMFIX = 1" до fsx.cfg. Тоа ми помогна. Можете да ги најдете fsx.cfg папка од% appdata% / Microsoft /FSX


- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 325 by Colonelwing

Добар линк инфо ,,, за FSX
Од она што беше споменато на врската на овој сајт, ако сте FSX ПАДОТ што не ви е потребно е потребна оваа датотека.

UIAutomationCore.dll - DLL библиотека датотека која ја подобрува ефикасноста на 32-апликација во 64-битни системи. Треба да го преземете место во вашата глава FSX папка за да се спречи OOM грешки (меѓу другите). Не е потребно во FSX Steam Edition.

Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Colonelwing.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.208 секунди
јазици