јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 11-10-2019
Промена на 11-10-2019
Превземања: 1 198
Големина: 3.37 GB
лиценца freeware надворешен
Воздухопловната база Едвардс АФБ (КЕДВ) во САД е дом на тест за летање на воздухопловните сили и Центарот за истражување на летот Драјден на НАСА. Од 1950, скоро сите американски воени авиони биле тестирани во Едвардс и биле сцена на многу откритија во областа на авијацијата. На пример, на О ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека edwards_air_force_base_kedw_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 05-10-2019
Промена на 10-10-2019
Превземања: 1 983
Големина: 97.1 MB
лиценца freeware надворешен
Многу убаво, Нека L-410 создаден од Pannon Wings Design Team тогаш се претвори во роден формат на FSX од Bluebear и Falcon409. Вклучени четири варијанти (L-410UVP, L-410UVPE, L-410UVPT, L-410FG) и препарати за 14. Исто така, компатибилен Prepar3D v4.The L-410 Turbolet е транспортер со краток дострел со два мотори ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Тим за дизајн на пангон крилја. FSX Домашни мерачи за конверзија и замена со преименување на Bluebear VC, материјални додатоци и мерачи на замена од. Ед Велс (Falcon409)
Име на датотека let_l-410_turbolet.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 03-10-2019
Промена на 05-10-2019
Превземања: 4 477
Големина: 58.4 MB
лиценца freeware надворешен
Еве за прв пат во Freeware за Prepar3D v4 (исто така компатибилен FSX) Airbus A350-1000 со осум осветлувачи, виртуелен кокпит и прилагодени звуци. Благодарност до Камил Валикета (CamSim) што ни дадоа дозвола да го претворат нивниот модел од A350-1000 во P3D v4 / FSX во мајчин формат.Рекција: Девица ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека airbus_a350-1000_xwb_camsim.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 25-09-2019
Промена на 29-09-2019
Превземања: 2 768
Големина: 71.1 MB
лиценца freeware надворешен
Ексклузивно Rikoooo! Еве за прв пат во „Freeware“ родниот Bombardier Dash 8 Q400 FSX со виртуелен кокпит. DreamWings Q400 создаден за FS2004 е претворен во мајчин FSX формат и се спои со виртуелниот кокпит на Q400 од Премиерот Авион Дизајн. Сетот ни дава комплетен ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Виртуелниот кокпит е од дизајн AIRraft Design Q400 подобрен од Rikoooo. Надворешниот модел е од екс DreamWings Q400 подобрен од Rikoooo. Реконструирани VC texures и измени од Анджеј Глоучаки.
Име на датотека bomier_dash_8_q400_multi-livery.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 29-08-2019
Промена на 26-09-2019
Превземања: 3 898
Големина: 39.2 MB
лиценца freeware надворешен
Еве ексклузивно на мајчин јазик Rikoooo на Sukhoi SuperJet 100 FSX и Prepar3D v4. Тоа е со дозвола на Едгар Гинарт Лопез (AEROPROYECTO) дека Rikoooo го претвори овој модел кој беше првично за FS2004.Специјалности: Овој пакет е вклучен со виртуелен кокпит, а тоа е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека sukhoi_superjet_ssj-100.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2
Создаден 22-08-2019
Промена на 22-08-2019
Превземања: 61 243
Големина: 22.9 MB
лиценца freeware надворешен
Еве го Антонов Ан-225 Мрија со вселенскиот шатл Буран на „Советската вселенска програма“ на задниот дел. Овој авион е огромен и ќе имате потешкотии со полетување, користете ги клапите и намалете ја количината на горивото, во спротивно ќе останете на земја. Вклучена со целосно 3D кабина, многу реален ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинален дизајн од Томас Рут. Нови 2D панели за широк екран, xml мерачи и VC адаптација од Philippe Wallaert. Пакет од Rikoooo
Име на датотека antonov_an-225_space_shuttle.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 21-08-2019
Промена на 21-08-2019
Превземања: 3 797
Големина: 285 MB
лиценца freeware надворешен
AgustaWestland AW139 модел "Барај и спаси" (SAR) верзија 2.1 бета верзија. Овој модел е адаптација за FSX / P3D од AW139 создаден од Икаро Груп. Вистински скапоцен камен! Кокпитот 3D е доста сличен на вистинскиот хеликоптер. Кабината е целосно моделирана во 3D. Повеќето летачки инструменти работат, вклучително и ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинал од групата Ичаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
Име на датотека agustawestland_aw139_sar.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Верзија 2.1 Бета
Создаден 21-08-2019
Промена на 21-08-2019
Превземања: 9 628
Големина: 62.5 MB
лиценца freeware надворешен
Еве за прв пат во Freeware убава позната Мајк Ми-171 FSX / P3D со виртуелен кокпит. Prepar3D v4 компатибилен. VC тука е Mil Mi-8T создаден од Airfilips. Кокпитот на Mi-8T е сличен на кокпитот на Mil Mi-171. Rikoooo го направи овој хеликоптер компатибилен со P3 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на ОАО Русија и Mi-8T VC од Airfilips. Повторно освежување од Мохамед Фали. FSX/P3D природна конверзија од Rikoooo
Име на датотека mil_mi-171_russian_air_force.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 07-08-2019
Промена на 07-08-2019
Превземања: 11 899
Големина: 270 MB
лиценца freeware надворешен
Неверојатен додаток на хеликоптерот AgustaWestland AW139. Оваа разноврсна машина (медицинска евакуација, вооружени полициски операции, противпожарна заштита, прва помош и сл.) Ја користат многу земји во воен, владин или граѓански контекст. Кокпитот на овој модел е доста сличен на вистинскиот хеликоптер ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинал од групата Ичаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
Име на датотека agustawestland_aw139.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 27-07-2019
Промена на 27-07-2019
Превземања: 16 454
Големина: 288 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасна глетка за Prepar3D v4 - Свети Бартелеми. Резолуција на фотографија: 50 см пиксели. Резолуција на решетка: 5 m за позитивни вредности. Автоген со податоци за OSM и Scenproc. Од Патрик Дубоис. Автоматска инсталација. Започнете со вашиот лет од Сент Jeanан Аеродром (TFFJ). Сент-Бартелеми, карибите на француски јазик ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со Prepar3D v4
автор Патрик Дубоа
Име на датотека saint_barthelemy_free_for_p3dv4.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 26-06-2019
Промена на 26-06-2019
Превземања: 4 597
Големина: 69.5 MB
лиценца freeware надворешен
Исклучителна Канбера Б-ХНУМКС модел на Алфамим / Виртавија, потоа претворена во мајчин јазик FSX формат од Henk Schuitemaker во 2015. Овој додаток е поранешен Payware од Alphasim кој стана Freeware во 2008. Ви благодариме и на Дени Гарние за создавање на овој пакет. Некои корекции ги направи Rikoooo со FS ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинален модел од Alphasim / Virtavia. FSX мајчин MDL X конверзија од Хенк Шујтмејкер. Пакет од Дени Гарние
Име на датотека english_electric_canberra_b-57b.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 26-06-2019
Промена на 26-08-2019
Превземања: 4 733
Големина: 65.1 MB
лиценца freeware надворешен
Овој пакет е низок поли модел за учење, а не пример. Сепак, авторот се обиде да го направи што е можно попрецизно во рамките на своите тековни знаења и способности во однос на FSX/P3D развој. Таа користи само стандард FSX/P3D Функционалност на SDK. Погледнете во прирачникот PDF (пилотни белешки) за ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Развој на модел и мерач од Арилд Елверум (Роторхуб). Текстури и модни модели од Томас Рохл.
Име на датотека dassault_falcon_20e.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2.0
Создаден 11-06-2019
Промена на 11-06-2019
Превземања: 3 868
Големина: 29.6 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е Pilatus PC-6C H2 во комплетен пакет, овој прекрасен додаток беше создаден од Тим Праглет Конрад, за што се заблагодаруваме. Собрание и создавање на пакет од Rikoooo. Вклучени со кликање виртуелен пилотски кабина и HD текстури, реални звуци (PC-12 мотор), 10 ливерзии, звуци на прекинувачи во ко ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Тим прасе Конрад (карактеристични авиони на пороците), Звук од ZiggyFsims, уредени и пакувани од Rikoooo
Име на датотека pilatus_pc-6c_h2_porter.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 11-06-2019
Промена на 30-08-2019
Превземања: 4 951
Големина: 70.6 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасната работа на Милтон Шупе и неговите соработници во реализацијата на овој Lockheed PV-2 Harpoon Fire Tanker, овој пакет е вклучен со еден модел и две ливреи, персонализирани звуци, персонализирани мерачи, кабина целосно моделирана во 3D и комплетен 2D панел. Можно е да ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Од Милтон Шупе, Том Фали, Скот Томас, Ханс Нагеле, Најџел Ричардс, Мет Вин. Пилот фигури од Јан Висер.
Име на датотека lockheed_pv-2_harpoon_fire_tanker_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 23-05-2019
Промена на 23-05-2019
Превземања: 9 233
Големина: 295 MB
лиценца freeware надворешен
Целосен пакет за FSX/ SP2 (тестиран од Rikoooo и компатибилен со Prepar3D v4.5) со целосен VC панел и оддел за бум. Оптимизиран за мултиплеер со анимирани бум, и погледи на камерата за ариел гориво. Содржи стандарден бум за полнење гориво, бум со додаток на дроп и систем MPRS ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Гери Д. Шетер III
Име на датотека boeing_kc-135_stratotanker_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 1.0

јазици