јазици
Создаден 11-01-2014
Промена на 22-06-2015
Превземања: 3 432
Големина: 8.34 MB
лиценца freeware надворешен
Оваа верзија е за FS2004, за да ја преземете компатибилната верзија со FSX or P3D кликнете овде Им благодарам на elоел Солер, управен директор на операцијата „Arc-en-Ciel“ и неговата страст за летот, француската понуда на Црвениот крст им понуди на децата со посебни потреби и возрасни можност да ја откријат радоста на летање на бродот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Бајрон Ворвик, се преслика и repack од Rikoooo.com
Име на датотека comco_ikarus_c42_red_cross_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2

јазици