јазици
Создаден 13-01-2014
Промена на 31-08-2018
Превземања: 14 366
Големина: 13 MB
лиценца freeware надворешен
Оваа верзија е направена за FSX & P3D, за да даунлоадирате верзија компатибилна со FS2004 кликнете овдеИсправете му се на Joоел Солер, управен директор на операцијата Arc-en-Ciel и неговата страст за летот, француската понуда на Црвениот крст им понуди на децата со посебни потреби и возрасни можност да ја откријат радоста од летање ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Бајрон Ворвик. FSX/P3D мајчин конверзија & repaint & repack од страна на Rikoooo.com
Име на датотека comco_ikarus_c42_red_cross.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5

јазици