јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 01-07-2010
Промена на 05-07-2015
Превземања: 7 756
Големина: 34.6 MB
лиценца freeware надворешен
Кликни тука FSX компатибилна верзијаПоврзани со големи карго врати и помоќни мотори, L1049H ака "Супер Н" или "Хаски" беше конвертибилна патничка / товарна верзија на Super G Constellation. Вклучени во пакетот се четири модели кои претставуваат авиони со и без радарски носеви и ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека lockheed_l-1049h_super_constellation_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 30-11-2009
Промена на 12-09-2012
Превземања: 9 805
Големина: 29.9 MB
лиценца freeware надворешен
на FSX компатибилна верзија кликнете тука C-130J е најновата верзија на Херкулес и единствениот модел кој се уште е во продукција. Однадвор сличен на класичниот Херкул во општ изглед, модел Ј е многу различен авион. Овие разлики вклучуваат нови Rolls-Royce AE 2100 D3 турбопро ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека lockheed_martin_c-130j-30_for_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 21-09-2009
Промена на 01-07-2014
Превземања: 13 195
Големина: 26.6 MB
лиценца freeware надворешен
Локхид C-130 Херкулес воен транспортен авион дизајниран од страна на САД во доцните 1950s. Тој се сретна со еден извонреден успех со над 2200 единици изградени за педесет земји-кориснички, и е широко се користат во 2007. (Извор Википедија) А врвен додаток на се што ви треба да летаат во лет Simulat ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор SIMSHED, Клаус Vendelboe Holmberg
Име на датотека simshed_c-130_royal_danish_air_force_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 30-05-2009
Промена на 01-07-2014
Превземања: 10 516
Големина: 18.5 MB
лиценца freeware надворешен
Ce пакет comprend 6 variantes du Соѕвездие (ЕЗ-121K, EC-121R, L-049 BOAC, L-1049C, L-1049G TWA, RC-121D). Ил s'agit d'un ancien payware devenu бесплатен. Ле modèle Екстериер est Биен Realise, inclus ОН пилотската кабина virtuel et des синови personnalisés. Ле табло де Bord est Très simplifié. C'est ОН ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Alphasim надворешен
Име на датотека lockheed_constellation_alphasim.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 23-02-2009
Промена на 12-09-2012
Превземања: 10 880
Големина: 31.74 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете овдеRikoooo е горда да го претстави легендарниот воен авион P-3C Orion моделиран од тимот FS KBT. Локхид P-3 Орион е поморски патролиран авион, четири-моторизиран елиденер спроведен низ целиот свет. P-3 Орион е воен извор на предложениот граѓански ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Тимот FS KBT надворешен
Име на датотека lockheed_and_kawasaki_p-3c_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 06-06-2006
Промена на 12-09-2012
Превземања: 17 558
Големина: 16 MB
лиценца freeware надворешен
Локхид C-130 Херкулес "Simshed". Е најуспешна на пост-воени воздухопловни воени транспортни, Локхид C-130 Херкулес е резултат на спецификација, издадена од USAir сили во 1951. Првиот од двата прототипови наречен YC-130, придвижуван од четири Алисон T56 турбина пропелер-А-1 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Крис Груби, Рајан Алан, Мидлтон Гари, Dickenso
Име на датотека lockheed_simshed_c-130-c3_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 23-02-2006
Промена на 12-09-2012
Превземања: 11 502
Големина: 10.14 MB
лиценца freeware надворешен
Носат боите на Делта ерлајнс. Една единствена насликаат. Многу пријатен лет. Внимание на минималната брзина! Локхид L-1011 TriStar е авион trijet долги релации за цивилни и воени, изградена од страна на Локхид во 1970s и 1980s.In на 1960s, Американ ерлајнс лансираше обид да им конкурира Lockhee ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Чарлс Dayhuff, звук пакет од страна на Achim Buerger и Мет Ukena, панел од Дејвид Durs
Име на датотека lockheed_l1011_tristar_fs2004.zip
Само панел 2D

јазици