јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 14-01-2017
Промена на 15-05-2019
Превземања: 4 744
Големина: 17.7 MB
лиценца freeware надворешен
Еве нова адаптација за FSX/P3D од додатокот на рускиот Bombardier Tu-16 Badger, убаво 3D моделирање со VC и 2D панел, можност за ослободување на неколку видови бомби (прочитајте ја документацијата). Tupolev Tu-16, назначен Badger во номенклатурата на НАТО, е двонасочен бомбардер, назначен за ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор АлфаСим, Мајчин FSX/P3D ажурирање од страна на LLS, P3DV4 панел поправки од Rikoooo
Име на датотека tupolev_tu-16_badger_v3.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 3
Создаден 06-03-2016
Промена на 07-01-2019
Превземања: 10 548
Големина: 29.8 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен TU-154B2 од проектот Туполев со боите на S7 Сибирскиот авионски лириум околу 2008, Виртуелна кокпит (727-200) од Томас Рут. Исплати и текстури од Стивен Браунинг, составен од Ricardo_tv. Вклучува сопствени звуци, сопствени мерачи, анимации, ноќни текстури, 2D панел и многу повеќе. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на Проектот Туполев, VC од Томас Рут, текстура на Стивен Браунинг, составени од Ricardo_tv
Име на датотека tupolev_tu-154b2_siberia_airlines.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 12-09-2015
Промена на 12-09-2015
Превземања: 16 179
Големина: 77.1 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е веројатно еден од најдобрите бесплатен додатоци на интернет, Туполев Ту-134A-3 со turbofan мотори Soloviev Д-30. Во кабината и пилотската кабина се целосно моделирани во 3D со HD текстури, исто така, вклучени во реално звуци, анимации, ефекти и сл ништо изнесува недостасува, овој додаток на е marvel.Originally с ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
автор Советска симулација на класици (SCS) FSX ажурирање од страна на Connoisseur & Rikoooo
Име на датотека scs_tupolev_tu-134a-3_fsx_fsx-steam_v2_0.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 8
Верзија 2.0 + mods и поправки
Создаден 11-09-2015
Промена на 01-05-2019
Превземања: 19 481
Големина: 83.8 MB
лиценца freeware надворешен
Легендарниот Туполев ТУ-144D (кој изгледа како Конкорд) за FSX и FSX Пареа и Prepar3D v1,2,3 (не е компатибилен v4). Руски додаток на високо комплекси направени за FS2004. Овој пакет вклучува многу официјални надградби за да биде компатибилен и стабилен FSX.Овој висококвалитетен додаток е за оние кои плаќаат ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Томас Рут, Клаудио Mussner, Никита Константинов, Михаил Mitin Игор Borozdin, Frion
Име на датотека tupolev_tu-144d_aeroflot.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 3.5
Создаден 11-09-2015
Промена на 06-09-2017
Превземања: 7 581
Големина: 26.8 MB
лиценца freeware надворешен
Тука се TU-114 и TU-126 Tupolev (126 како AWACS модел). Овој пакет е специјална верзија која е специјално ажурирана FSX од Андреас Ротовски и вклучува многу подобрувања и надградби. Кабината на авионот е целосно моделирана во 3D и овозможува пешачење низ ходниците. Овој пакет вклучува ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Samdim дизајн, repack од Андреас Rotowski
Име на датотека tupolev_tu-114_126.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Верзија Специјално издание
Создаден 18-03-2013
Промена на 08-01-2015
Превземања: 89 613
Големина: 145 MB
лиценца freeware надворешен
Друга верзија е достапна за FS2004 кликнете тука Еден збор: "Леле!" нема да видите додаток каде симулацијата е толку висока во скоро време, секако најразвиени и најсложени од сите бесплатни додатоци за FSX и P3D. Ремек-дело кое заслужува внимание. Учењето е очигледно потребно ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека pt_tupolev_tu-154b-2_v1.1_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 17-10-2012
Промена на 18-10-2012
Превземања: 10 823
Големина: 25.8 MB
лиценца freeware надворешен
Во традицијата на руски авиони, тука е и Туполев Ту-124, убава модел со сопствени звуци. Не постои VC (виртуелен кабина), но тоа не е она што е најважно, всушност, овој додаток на главно се присутни за неговиот 2D панел кој е многу сеопфатен, ќе мора да научат прирачник на комисијата да ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека tupolev_tu-124_fsx_sp2_p3d.zip
Само панел 2D
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици