јазици
Создаден 20-08-2012
Промена на 15-10-2012
Превземања: 10 492
Големина: 10.2 MB
лиценца freeware надворешен
За верзијата која е компатибилна со FS2004 кликнете овдеВклучувајќи Динамички VC со кориснички мерачи и звук конвертиран за FSX. Опсегот на Соба ТБ беше замислен во средината на 1970 за да го замени стареењето на Моране-Саулниер Рели. Тие се лесни авиони за слободно патување или деловно работење. Авионот TB-10 Тобаго е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека socata_tb10_tobago_full_package_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици