јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 19-08-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 2 676
Големина: 100 MB
лиценца freeware надворешен
Уште еднаш, Милтон Шупе и неговиот тим ни нудат прекрасен мајчин модел FSX / P3D. Компатибилен со Prepar3D v4. Вклучува 10 бојадисувања, сопствени звуци, целосно 3D кабина и многу повеќе. Овој пакет содржи 4 модели (бедем, набудувачки меур, обвиткана бедем и цивилен товар) AT-11 беше стандарден U .... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Милтон Шупе, Скот Томас, Дамјан Радиче и Звуци од Најџел Ричардс
Име на датотека Beechcraft_at-11_kansan.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 1.0
Создаден 02-03-2017
Промена на 02-03-2017
Превземања: 4 200
Големина: 176 MB
лиценца freeware надворешен
Комплетен пакет на експедитор Mk.III во цивилна и карго верзија со тркала или плови за оптимална употреба со FSX or FSX-Сетам. Prepar3D компатибилен. Вклучено со документација и процедури во PDF. Детална виртуелна кокпит и целосно 3D модел кабина. Прилагодени звуци, сопствени мерачи. Вклучува повторно 4 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
Име на датотека beech_expeditor_mk_iii_v2_1.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2.1
Создаден 20-05-2015
Промена на 01-05-2019
Превземања: 7 231
Големина: 22.9. MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасен и класичен Hawker Siddley HS748 се преправа за FSX & P3D во Белгија околу воздушните сили 1976 / 86. Вклучен висококвалитетен VC, како и висок детален модел. Многу благодарам на Мајкл Пок / Дејв Рохол за фиксирање на 2D панелот. текстури од Стивен Браунинг. Вклучен е прилагодениот звук. Еве HS.748 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор веб-страница Веб-страница надворешен Модел на Рик Пипер, роден FSX/P3D конверзија со Rikoooo repaint од Стивен Браунинг
Име на датотека hawker-siddeley_hs_748_belgium_air_force.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 19-08-2008
Промена на 14-08-2013
Превземања: 31 769
Големина: 15.55 MB
лиценца freeware надворешен
Многу убаво панел во две верзии. Сите инструменти се functional.19 седишта, динамичен и полн со анимација, сјај и одраз текстури. Вклучува 2D панел и виртуелни пилотската кабина со "Целосно патничката кабина, отворање совозачката врата со скали, карго врата и" сопствен звук. Компатибилен со Accele ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека beechcraft_b1900d_regional_airliner_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици