јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 19-09-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 64 354
Големина: 76 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасна додаток преточена во совршена работа со FSX и P3D, извонредно е моделирањето од Кирк Олсон. Овој модел (Viper) доаѓа со 22 текстури и 4 модели. Ефекти од ситни делови и анимирани делови се присутни, прилагодени звуци, мерачи, виртуелен кокпит, HUD, 2D панел. Општата динамика F-16 Fightin ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Кирк Олсон
Име на датотека f-16_fighting_falcon_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 19-06-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 48 578
Големина: 40.7 MB
лиценца freeware надворешен
ALPHA C-130 Херкулес, комплетен авион. ALPHA Симулација C-130 Херкулите првично дизајнирани за FS2004 е преработена за FSX/P3D со нови звуци, нова VC само палуба за летови, повеќе скокачки прозорци, нова датотека за воздух, нова динамика на летот, нова конфигурација на воздухот, сликички, прилагодлив товар и гориво ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека al theksim_c-130_hercules_v1.1_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 30-11-2009
Промена на 12-07-2012
Превземања: 27 620
Големина: 31.3 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилна верзија кликнете hereThe C-130J е најновата верзија на Херкулес и единствениот модел сеуште во производство. Однадвор слични на класична Херкулес во општиот изглед, моделот Ј е многу различни авиони. Овие разлики вклучуваат нови Ролс-Ројс AE 2100 D3 turbopr ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
Име на датотека Lockheed_martin_c-130j-30_for_fsxsp2.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици