јазици
Освежено на 15 / 02 / 2012The H-21C, исто така познат како Shawnee, Workhorse, и Летечкиот банана, била изградена од страна Piasecki хеликоптер Corporation во раните 50 е. Тоа е транспортен хеликоптер (20 2 патници и членови на екипажот), како и за спасување и напад. H-21C беше главно се користи од страна на воздухопловните сили, на воздухопловните сили ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)

Автор:
 • Мик Posch
 • Рејтинг
  (24 гласови)
 • големина 21,4 MB
 • Превземања 19 011
 • Креиран -09 08 2007-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • превземи