јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 29-06-2017
Промена на 25-09-2018
Превземања: 16 949
Големина: 190 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасен Sikorsky S76A хеликоптер со 3D HD внатрешни работи и 10 repaints: Детска болница во Мајами, Детска болница Лос Анџелес, Norrlandsflyg амбуланти Спасувачи 8898, Онтарио Министерството за здравство, Кралската австралиска воздухопловна сила, Suntrust Leasing Corp, Helijet, федерални ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека Sikorsky_s76a_spirit.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 04-03-2009
Промена на 12-07-2012
Превземања: 13 936
Големина: 6.84 MB
лиценца freeware надворешен
Кликни тука за компатибилни variantHere FS2004 е хеликоптер визуелно добро, во режија на AlphaSim. Претходно payware, бидејќи 2009 стана бесплатен, па затоа треба да ги искористат предностите! HistoricFirst операции хеликоптер товар, S 55 А H19 произведени од страна на американската компанија Сикорски, го направи својот прв оп ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор AlphaSim
Име на датотека sikorsky_s-55_whirlwind_algmentim_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 13-08-2007
Промена на 31-07-2013
Превземања: 30 779
Големина: 32 MB
лиценца freeware надворешен
Поморската верзија на Black Hawk. NAVY хеликоптер многу стабилна и пријатен за возење, заврши! Black Hawk Нови хеликоптер на стандардот на Армијата на САД, кој се користи за сите видови на мисии, воздушен напад електронско војување преку контрола или отстранување од бојното поле. Тоа може да го носи 105 пиштол ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор Delizisis Танасис et Delizisis Пан
Име на датотека s-70b-6_aegean_hawk_hellenic_navy_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици