јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања

различни пејзажи
Додадени фајлови: 7
SCENERIES_PLACES.pngТука е детални меѓународниот аеродром на Регина (CYQR), главниот град на провинцијата Saskatchewa во Канада. Оваа глетка е само за FS2004 / FS9. Сценографијата вклучува 3D објекти со висока резолуција, фото-вистински текстури, ноќта и сезонски текстури, светла, регионален сообраќај (види сообраќај doc) ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Грег Putz
 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 153 MB
 • Превземања 11 619
 • Креиран -03 12 2016-
 • Променето -05 12 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10
 • превземи

Оваа прекрасна фото-реалистични сценографијата покрива целата територија на Сардинија, не вклучувајќи го и мали острови. И покрај големината на сценографијата, рамката е многу пријателски во FS2004, што значи дека на симулатор нема да се забавува down.Includes полн решетката на Сардинија, пронајдам за градови li ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Џанфранко Rosa
 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 524 MB
 • Превземања 30 103
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 2
 • превземи

Меѓународниот аеродром во Алепо е аеродром кој се наоѓа во Алепо, Сирија. Таа има капацитет од 1.5 милиони патници годишно. Ова е втората платформа за појавување на Сириска Арапска ерлајнс по што од Дамаск Меѓународниот Airport.Aleppo има аеродром за првата половина на дваесеттиот CE ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 150 MB
 • Превземања 23 128
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 2
 • превземи