јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 05-07-2017
Промена на 06-07-2017
Превземања: 1 968
Големина: 33.3 MB
лиценца freeware надворешен
Овој додаток е само за FS2004. Тоа е комплетен авион ALPHASIM T-34C, но со модифицирани 2D- и VC-панели, airfile, aircraft.cfg, и со додадени функционални функционалности и модули за неуспех. Распоредот на панелот и функционалностите на системот се значително подобрени, делумно со сопствени мерачи, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека Beechcraft_t-34c_turbo_mentor_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 28-03-2017
Промена на 03-04-2017
Превземања: 4 580
Големина: 248 MB
лиценца freeware надворешен
Овде е Ilyushin Il-76 MD за FS2004 со многу висок квалитет, виртуелен пилотски кабина целосно моделиран со мерачи во 3D и текстури HD, извонредна работа! Целосен пакет. За уште поголема верзија за FSX кликнете овдеВо момент, нема друга документација освен онаа на руски што можете да ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Илја Kulikov (Monumentum), Кирил Konovalov, Денис урбани
Име на датотека ilyushin_il-76_md_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2
Создаден 03-08-2016
Промена на 03-08-2016
Превземања: 4 906
Големина: 34.6 MB
лиценца freeware надворешен
Многу убав додаток на на Нека L-410 Turbolet за FS2004 со виртуелен пилотската кабина и сопствени звуци, вклучени четири различни верзии со сопствени gauges.The Нека L-410 Turbolet е близнак-мотор со краток опсег транспортни авиони, произведени од страна на Чешка авион производителот LET, најчесто се користи за патнички ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека pwdt_let_l-410_turbolet.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 11-10-2015
Промена на 11-10-2015
Превземања: 5 779
Големина: 96.6 MB
лиценца freeware надворешен
Убава модел на овој авион дизајниран во Советскиот Сојуз, вклучувајќи два модели (р и ТД), сопствени звуци, две текстури (Русија Министерството за вонредни ситуации и Русија - Air Force), анимации, ноќта текстури, комплексни 2D панел (без VC) со повеќе погледи, PDF прирачник во руски (може да биде ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Олег Шестак, Николај Sukhikh
Име на датотека ilyushin_il-76_fs2004.zip
Само панел 2D
Верзија на инсталатерот 8
Создаден 06-09-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 3 581
Големина: 15.9 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX & P3D компатибилна верзија кликнете овдеFormer payware сега бесплатно, овој додаток е комплетен пакет на B-66 Destroyer со виртуелен кабина и 2d панел, вклучувајќи сопствени мерачи. Даглас Б-66 Разурнувачот е американски стратешки бомбардер, а потоа се претвора во извидувачки авион АНИ ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Virtavia надворешен
Име на датотека douglas_b-66_destroyer_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 03-05-2013
Промена на 27-05-2016
Превземања: 4 358
Големина: 11.2 MB
лиценца freeware надворешен
Овој авион е креиран со FSDS 2.24. И покрај овој факт, тоа може да ви понуди многу опции на располагање само во модели создадени во gmax - вклучувајќи динамичен и активен виртуелен кабина со комплетна инструменти и кабина осветлување. Прилагодено мерачи обезбеди многу реална симулација на Z-43, вклучувајќи и ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека pwdt_zlin_z-43_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 20-03-2013
Промена на 21-03-2013
Превземања: 6 983
Големина: 4.99 MB
лиценца freeware надворешен
Додаток на многу добар квалитет со 2D панел и целосна VC, овој авион е понудено со уникатна облека регистриран на Ф-GNNK. Поголемиот дел од француски пилоти веројатно имаат барем неколку часа во текот на Робин DR.400 како што е најзастапен авион во употреба од страна на летање училишта there.Modeling Јаник ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Јаник Лавињ, Фред Banting, Роб Јанг, Ерик Dantès, Жан-ierre Буржоаските
Име на датотека robin_dr400_regent_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 10-11-2012
Промена на 16-11-2012
Превземања: 9 307
Големина: 10.8 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX/P3D верзија кликнете овдеLitle Чувство на квалитет ex payware, но сега бесплатно! Виртуелниот B-52 има виртуелна пилотска кабина и сопствени звуци. Автентична контролна листа и референци! Прочитајте го Readme.txtНиропатот Grumman B-2 Дух (исто така познат како Стелт-самоубиец) е американски стратешки бом ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека northrop_b-2a_spirit_alphasim_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 20-08-2012
Промена на 20-08-2012
Превземања: 4 671
Големина: 9,6 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете овдеВклучувајќи динамички VC со кориснички мерачи и звук за FS2004. Опсегот на Socata TB беше замислен во средината на 1970s за да го замени стареењето Моран-Саулниерова рели. Тие се лесни авиони за слободно патување или бизнис. Авионот на ТБ-ХНУМКС Тобаго е цивилен ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека socata_tb10_tobago_full_package_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 15-05-2012
Промена на 12-07-2012
Превземања: 2 545
Големина: 10.2 MB
лиценца freeware надворешен
Ако сакате овој додаток за FSX кликнете овдеОвој авион има целосна FS анимации. сјајни текстури и Виртуелен кокпит со некои сопствени мерачи. Вклучува RAF, малтешки и шведски шеми за боење, шведската шема има своја SK-61 модел. Шкотскиот авио-булдог е британска двоседска страна ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Тим Прасе Конрад - Чудна Авионите прасе
Име на датотека s.a_bulldog_t._mk1_trainer_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 03-05-2012
Промена на 12-07-2012
Превземања: 7 305
Големина: 21.79 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете тука Rockwell B-1 Lancer бомбардерот е долготрајна и променлива геометрија развиена од страна на САД во 1970s. Изграден е во копии на 100 и сеуште е во употреба во 2012. Вклучен со препратенија на 4, сопствени звуци, виртуелни пилотски кабини и способност да паѓаат бомби. Exce ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор AlphaSim / Virtavia надворешен
Име на датотека rockwell_b-1b_lancer_alphasim_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 29-11-2011
Промена на 08-12-2017
Превземања: 28 523
Големина: 47.2 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна варијанта кликнете овде. Тука е новиот 3d модел на Конкорд кој вклучува: нов облик на носот, детали за визир, динамика на летот, комплетна реална текстура пакет-нова PRE-PRODUCTION текстура-јасни текстури за VC панели, специјални ефекти за крилја вителки и магла, afterburner ефект ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Libardo Гузман
Име на датотека concorde_final_version-a_2011_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 29-05-2011
Промена на 12-07-2012
Превземања: 5 711
Големина: 10.49 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна варијанта кликнете овдеКомплетен Jetstream 31 и 32! Мајчин за FS2004, вклучува сопствени звуци, кабриолет 3D и 2D и 4 се пресликува како Sun-Air од Данска, Источна ервејс (Велика Британија), Обединетите Експрес (историски), Кралската морнарица T3. Прочитајте ги упатствата. Jetstream 31 е мал близнак-турбо ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека british_aerospace_jetstream_31-32_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 17-12-2010
Промена на 13-11-2016
Превземања: 5 157
Големина: 9.88 MB
лиценца freeware надворешен
Додаток на многу висок квалитет и комплетна, добро познат по communityFeatures на вриење: GMAX Вграден целосно анимирани површини контрола, светла, совозачката врата, вратата карго целосно анимирани суспензија делови Ролинг тркала и гуми Точни динамика лет Стол (Тестирано од реалниот свет пилоти .. . Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Милтон Shupe надворешен
Име на датотека aero_commander_560a_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 30-11-2010
Промена на 12-07-2012
Превземања: 6 915
Големина: 47.77 MB
лиценца freeware надворешен
На Туполев Ту-134 (код НАТО садот) е цивилен авион двомоторен советски, слична на американската Douglas DC-9. Тој беше еден од авионите се користи од страна на повеќето земји од Варшавскиот пакт. Бројот на авиони во моментов во употреба се намалува, бидејќи на правила за ограничување noise.Tu-134A: Втор vers ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека scs_tu-134a_v1.2_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици