јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 20-09-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 3 161
Големина: 9.2 MB
лиценца freeware надворешен
T-28 Тројан е авион за обука кој го користи американската морнарица по 1949. Подоцна е заменет со T-34 менторот. Овој авион може да слета на превозникот. (FSX & P3D компатибилна верзија е достапна тука) Прекрасен додаток на мајчин за FS2004 порано payware, но сега бесплатно! Вклучува девет текстури, VC w ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека alpha_t-28_trojan_set_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 31-05-2012
Промена на 16-11-2017
Превземања: 4 878
Големина: 17.2 MB
лиценца freeware надворешен
верзија FSX кликнете овдеДодај супер чудо да се обиде без умереност, тука е добро завршена работа! тука е одличната уметност, тука се Тим Conrad.BMP HD 1024X1024 текстури, висококвалитетен виртуелен пилотски кабина и кликање, мајчин FS2004, вклучен со SP1 пакет за ажурирање. Вклучете со пет препратеници и три модели 3D ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Име на датотека north_american_rockwell_ov-10a_bronco_series_fs9.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 18-12-2008
Промена на 12-09-2012
Превземања: 15 416
Големина: 56.1 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете овдеОвој додаток е оригинално дизајниран за FS2004.Ова е северноамериканскиот F-86 E / F SABER + SP1 ажурирање. Авион со целосна кабина 3D и фотореалистични текстури, звуците се неверојатни и моделот е многу висок квалитет. Овој додаток може лесно да биде ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор SectionF8 надворешен
Име на датотека north_american_f-86_e-f_sabre.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 04-03-2007
Промена на 04-08-2012
Превземања: 5 863
Големина: 12.5 MB
лиценца freeware надворешен
Приватниот бизнис авион. Многу убаво и едноставно да се контролира. Достапен во 4 repaints. Многу добар квалитет на звукот за овој тип на aircraft.The Северна Америка Sabreliner (подоцна Роквел Sabreliner) е бизнис млазни авиони развиен од страна на Северна Америка воздухопловство. Беше предложено да се воздухопловните сили на САД во Р ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Мајк Стоун
Име на датотека north_american_t-39_sabreliner_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 17-07-2006
Промена на 12-09-2012
Превземања: 14 921
Големина: 42.8 MB
лиценца freeware надворешен
B25J РАФ верзија Bombardier. Алуминиум облека е убава. Достапна во шест repaints. Многу опции. Совршен звук: да ја слушаме и сонот станува реалност! Благодарение на авторите за донесување на оваа мора да има додаток на за FS2004. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Брајан Витерс, Рој CHAFFIN
Име на датотека rcs_b-25j_raf_fs2004.zip
Само панел 2D

јазици