јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 28-09-2009
Промена на 08-10-2012
Превземања: 14 394
Големина: 28.3 MB
лиценца freeware надворешен
F-16 Борба против сокол авион е мулти-улога борец развиена од страна на САД за време на 1970s. Контролирани од страна на повеќе од 20 различни земји, изградена под лиценца во Турција, Јужна Кореја и група на четири земји на НАТО, Ф-во 16 2009 е борец најмногу се користи во светот. 4 300th ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Кирк Олсон
Име на датотека lockheed_martin_f-16_fighting_falcon_viper_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 11-08-2006
Промена на 11-10-2012
Превземања: 17 829
Големина: 22.3 MB
лиценца freeware надворешен
Борец Локхид Мартин X-35B_M4.7. VTOL авиони од типот на еја. Реакторот нишалки надолу. Минимален број на вртежи: 5 KTS. Дојде со една насликаат. Чад ефект многу добро направено. Текстура прилично едноставна, но врвен модел на летот. добро чувство во режим VTOL. Мора да знаете како да се справи со џојстик за да го задржи ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Колин Thwaites et Клаудио Mussner
Име на датотека lockheed_martin_x-35b_m4.7_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 22-07-2006
Промена на 12-09-2012
Превземања: 6 819
Големина: 14.8 MB
лиценца freeware надворешен
Борец и обука. Достапен во 3 repaints чија "НАСА" .Sounds коригира со мене. Слушајте силата на моторот! Многу убаво да лета, но релативно бавно. Локхид Т-33 Т-птица е авион. Тој е произведен од страна на Локхид и го направи својот прв лет во 1948, тестиран од страна на Тони LeVier. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Прасе Конрад
Име на датотека lockheed_martin_t-33_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 26-10-2005
Промена на 08-10-2012
Превземања: 24 454
Големина: 17 MB
лиценца freeware надворешен
А здивот борбени авиони! Со пламен за време на согорувањето, тоа е чудо. Честитки до Кирк Олсон! Вклучува и виртуелни пилотската кабина (VC), на 2D панел и обичај sounds.The Џенерал Динамикс Ф-16 Борба против сокол е multirole борец развиена од страна на САД за време на 1970s. Контролирани ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Кирк Олсон
Име на датотека lockheed_martin_f-16_fighting_falcon_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици