јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 15-05-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 11 008
Големина: 78.6 MB
лиценца freeware надворешен
FS2004 порт преку DeHavilland Dash 7 - Не е компатибилен со FSX/P3DОвој пакет вклучува три модели, 2D панел и прилагодени мерачи, прилагодени звуци, две опции за модели на летање и 7 живи. Топ Квалитет. Важно, прочитајте ја документацијата. Де Хавиленд Канада DHC-7, исто така познат како Dash 7 е место ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dehavilland_dash_7_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 15-07-2010
Промена на 13-09-2012
Превземања: 7 178
Големина: 15.39 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна варијанта кликнете овде Bombardier Dash 8 или Q серија, претходно познати како de Havilland Canada Dash 8 или DHC-8, е серија на авиони со двоен мотор, среден дострел, турбопропски авиони. Воведени од Де Хавиленд Канада (DHC) во 1984, тие сега ги произведува Bombardier Aerospace. ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dehavilland_dhc8-q_202_package_for_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 02-01-2010
Промена на 13-09-2012
Превземања: 4 034
Големина: 15.8 MB
лиценца freeware надворешен
Де Хавиленд DH 8OA "Мачорот молец" беше две / три седишта, високо крило од 30 е, кабина monoplane, наменета за долг дострел турнеи со голема брзина. Таа била употребувана во истата ера како "Хок молец" за обука на пилоти во инструмент летање. Многу убава модел дизајн направени со голема детали и сертификати ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека de_havilland_dh-80a_puss_moth_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 29-09-2009
Промена на 14-09-2012
Превземања: 11 059
Големина: 14 MB
лиценца freeware надворешен
Modellized во Gmax тоа е автентична црниот бисер.! Овој додаток на havs беше комплетиран со најмалку неговите детали. На 3D кабина со прекрасен виртуелен пилотската кабина е целосно operative.Most извонреден карактеристики се: бројни анимирани делови, светла, услуги и патнички излези со качување по скали, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dehavilland_dash_7_vc_based_passenger_edition.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 20-07-2009
Промена на 13-09-2012
Превземања: 7 833
Големина: 14.8 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете овде Глобалната побарувачка за Близнакот е таква што Викинг Ер започна да произведува нова опрема во својата фабрика во Калгари, Канада со првична помош од Хавиланд Канада. Новиот модел на производство е идентичен со -400 -300 Honeywell надвор, но со "... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dehavilland_dhc6-400_twin_otter_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 10-07-2009
Промена на 12-10-2014
Превземања: 7 839
Големина: 16.2 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете тука Не пропуштајте ја! Одлично додаток на висококвалитетен, сеопфатен, но едноставен и многу пријатен лет. Нов дизајн со ажуриран 2D панел, ажурирани динамички VC, целосни звуци, потполно подвижни делови, динамички сјајни ефекти, airstair оперативна карго врата, површина рад ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dehavilland_dhc8-300_package_for_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 26-10-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 8 222
Големина: 19.7 MB
лиценца freeware надворешен
Хавајски Меѓународниот виртуелна авиокомпанија, убава насликаат. Убава модел надвор вистинито, заврши 2D панел и done.The де Хавиленд Канада DHC-6, исто така познат како Близнак Видра е Стол Нови monoplane.Evolution на DHC-3 Видра де Хавиленд Канада DHC-6 развива од 1964, поголема и eq ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Voir fichier README
Име на датотека dash6_long_nose_hiva_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 31-08-2006
Промена на 13-09-2012
Превземања: 7 404
Големина: 11.36 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е идеална авиони и прекрасни! Ние не може да се каже повеќе, обидете се тоа! Достапен во 13 repaints. Пилот е речиси реално, погледнете во него се движат! Врвен авиони. Врвен панел. Велика звуци. Благодарение на авторите за квалитет work.The де Хавиленд Канада DHC-1, исто така познат како североамериканска катерица (на француски североамериканска катерица) ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Рик Пајпер, Дејв Букер, Саверио Maurri
Име на датотека dehavilland_canada_dhc-1_chipmunk_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици