јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 20-02-2011
Промена на 27-08-2012
Превземања: 4 379
Големина: 83.23 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен додаток за FS2004, многу уредна работа и вкус за детали. На TA-11 беше наменета за учење на бомбардирање и посочувајќи, тој се чува на димензии и истиот Прат и Витни Р-985 дека обуката навигаторите на АТ-7, но предниот дел на трупот на авионот се трансформира во пост од ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека beechcraft_at-11_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 18-12-2006
Промена на 27-08-2012
Превземања: 5 453
Големина: 29.78 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен Тридент авион верзија 2 3 и за FS2004. Вклучува 2 9 repaints верзии и висок квалитет. Кокпит динамичен, автентични 2D панел. Вклучено 180 степени на визија во пилотската кабина. Реални звуци многу добра. Разни анимации: пилот, вратата, итн .., И многу детали за discover.Texture уп ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Дејвид Maltby
Име на датотека hawker_siddeley_trident_v2-3_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 26-10-2006
Промена на 27-08-2012
Превземања: 8 879
Големина: 25 MB
лиценца freeware надворешен
Ловец со соколи Siddeley Тридент и 2 3. Достапен со 6 текстури, со висок квалитет, извонреден авион со анимации. Сеопфатна комисија + VC.Hawker-Siddeley Trident Авионот бил кратки / средни релации trijet дизајниран од страна на Де Хавиленд во 1950s, и изградена од страна на ловец со соколи-Siddeley во 1960s, откако Де Ха ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор веб-страница Веб-страница надворешенДејвид Maltby
Име на датотека hawker_siddeley_trident_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 22-08-2006
Промена на 27-08-2012
Превземања: 11 512
Големина: 13.9 MB
лиценца freeware надворешен
Совршен модел лет лет, авионот е многу корисна, многу стабилен. Звучи изменета со rogkoooo да ги направи realistic.The Beechcraft Кинг ер е фамилија на близнаци турбовитлов авион произведен од Beechcraft кралицата на воздухот од која тие првично се разликува, освен моторот, фузелово под притисок ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Џаспер Григориј Ди Waldron Хенри Tomkiewicz
Име на датотека beechcraft_king_air_blackhawk_c90bxp_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 26-10-2005
Промена на 12-09-2012
Превземања: 8 179
Големина: 17.1 MB
лиценца freeware надворешен
На Beechcraft C-45G USAF е од највисок квалитет! Со 3D пилотската кабина detail.A мора да преземете итно! На Beechcraft Модел 18 / 45 е двумоторен светлината превоз САД развиена во текот на периодот меѓу двете светски војни. Произведени во многу големи серии за време на Втората светска војна, како ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Клиф Присли
Име на датотека beechcraft_c-45g_usaf_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици