јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 19-08-2017
Промена на 19-08-2017
Превземања: 899
Големина: 94.5 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX/P3D компатибилна верзија кликнете овдеVultee XP-54 за FS2004, ремек-дело на Милтон Шупе и неговиот тим. Комплетен пакет со 12 repaints и неколку модели. Vultee XP-54 Swoose гуска беше прототип борец од 40, изграден од Vultee Aircraft Company за САД ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Милтон Shupe
Име на датотека Vultee_xp-54_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10
верзија 1.1
Создаден 21-08-2015
Промена на 21-08-2015
Превземања: 2 724
Големина: 25.0 MB
лиценца freeware надворешен
Јаковлев Јак-18T модел за FS9. Вклучува автентични динамика, 2D панел со анимирани пропелер, мерачи, звук наместена, системот сопствен неуспех, 4 различни анимирани визуелни модели, целосно функционална и анимирани Виртуелна Пилотска кабина, 5 различни textures.Yakovlev (руски :. ОКБ им Яковлева) е руски aircra. .. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Алексеј Yuzefov
Име на датотека yakovlev_yak-18t_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 8
верзија 2.2
Создаден 02-02-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 2 209
Големина: 16.0 MB
лиценца freeware надворешен
За да пристапите до FSX & P3D верзија на овој додаток на клик тука. Savoia-Marchetti SM.79 Sparviero (италијански за "Sparrowhawk") беше италијански средно бомбардер со три мотори со дрво-метал структура. Првично дизајниран како брзи патнички авиони, овој нискокрилен монопланет, во годините 1937-39 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Manuele Вила
Име на датотека savoia_marchetti_sm-79_mvg_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 05-07-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 4 441
Големина: 21.2 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX & P3D верзија clique hereОвој пакет содржи авиони и планови за летови наменети да ја раскажат приказната за 617 Squadron RAF Dambuster Raid на Moehne и Eder Dams 16 - 17th May 1943. Ќе ги најдете плановите за летови во Start менито - Сите програми - Rikoooo Add -во Авро Ланц ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Рос McLennan
Име на датотека avro_lancaster_tp464_db_ajj_v6_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 03-07-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 4 674
Големина: 30.4 MB
лиценца freeware надворешен
Јаковлев Јак-42 2.0 Верзија за FS2004, убава отворено модел има две repaints UR-42369 Лавов ерлајнс и Аерофлот Јак-42 CCCP-42336, 2D панел специјално дизајнирани за овој додаток на, прочитајте ја документацијата. Многу голема да лета, со овој realism.Package содржината: Документација на англиски и Ру ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека yakovlev_yak-42_2.0_fs2004.zip
Само панел 2D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 03-05-2013
Промена на 04-05-2013
Превземања: 5 421
Големина: 40.8 MB
лиценца freeware надворешен
За љубителите на познатиот Caravelle (формирана од AFG), да ги открие овој врвен авиони за FS2004, симулација турна на максимум, изненадувачки реализам, овој add-on нема да ве остави рамнодушни. Пилот од паното за 2D (без VC) и потсетете се себеси на стариот пат, кој на прв цивилен jet.It е esse ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека caravelle_iii_air_france_afg_v1.0_fs2004.zip
Само панел 2D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 05-03-2013
Промена на 06-03-2013
Превземања: 2 886
Големина: 9 MB
лиценца freeware надворешен
Пакетот вклучува модели на Златното доба Симулации CTO претставен како флота во северозападниот дел на ервејс WACO функционираат како услуга воздухопловната во 1929-1936.Weaver Авион на компанијата од Охајо или WACO е поранешниот производител на американските авиони со седиште во Troy (Охајо). И помеѓу 1919 1946, компанијата ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Владимир Gonchar
Име на датотека waco_nwa_fleet_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 05-03-2013
Промена на 06-03-2013
Превземања: 3 078
Големина: 11.8 MB
лиценца freeware надворешен
Порано payware, овој додаток на во моментов за слободно, тоа ќе го воодушеви љубителите на повоената модел. Вклучува четири текстури, сопствени звуци и виртуелна пилотската кабина многу pleasant.The Хандли Страна Виктор HP.80 бил британски стратешки бомбардер. Со Avro Вулкан и Викерс Храбри, тој беше дел од tr ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека handley-page_victor_k.2_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 05-03-2013
Промена на 06-03-2013
Превземања: 5 448
Големина: 11.2 MB
лиценца freeware надворешен
Друг одличен додаток на за љубителите на Втората светска војна, што е уште поважно, тоа е, исто така, хидроплан. Два модели се достапни со десет текстури. Тој е поранешен payware додаток на се веднаш бесплатно за вашиот enjoyment.The Консолидирани PBY Каталина е американски летечки брод на 1930s и 1940s произведени од страна на Consolida ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека pby_catalina_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 15-12-2012
Промена на 21-12-2012
Превземања: 4 964
Големина: 151 MB
лиценца freeware надворешен
Pakage вклучуваат три авиони (патнички и товарни) со модели обичај лет и карактеристики ера панели и мерачи, лесен-за-читање кликање виртуелни cockpits, елегантна кабина ентериери, и убаво стокмено надворешноста текстури. Автентична Радијална Прилагодено звуци вклучени. Посебна благодарност до Бил "Lio ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека avia_57_version_1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 31-03-2012
Промена на 10-08-2012
Превземања: 2 054
Големина: 15.8 MB
лиценца freeware надворешен
За верзијата FSX кликнете овде5 модели и 9 текстури со убави сопствени звуци и работа виртуелен кокпит (VC). Кертис Хок беше име заедничко за многу авиони дизајнирани и изградени од страна на Кертис Мотор Компани, повеќето од нив беа борци. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Иван Хсу
Име на датотека curtiss_hawkiii_68_bf2c-1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 27-12-2010
Промена на 10-08-2012
Превземања: 5 934
Големина: 32.55 MB
лиценца freeware надворешен
Комплетен пакет за овој прекрасен додаток на кој вклучува два модели, воен верзија и еден цивил верзија, вклучува пет текстури, одлична звуци и виртуелна пилотската кабина Прочитајте ја документацијата и список. Со притискање на копчето L ќе земе оган мотори веднаш, визуелни ефекти не се ба ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Тери Џонс, Libardo Гузман, Том Гибсон, Грег Бибер
Име на датотека c-46_mashup_commando_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 17-12-2010
Промена на 10-08-2012
Превземања: 2 778
Големина: 8,27 MB
лиценца freeware надворешен
Бомбашот Боинг XB-15 е прототип долг дострел, првично наменета како XBRL-1. Воздухопловот се користи од страна на USAAC пред да биде претворена во транспортни авиони и redesignated XC-105. Авионот беше укината во Панама во 1945 по кариера на 8 years.A голем додаток на! Архива видео Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Џорџ Diemer
Име на датотека boeing_xb-15_experimental_long-range_bomber_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 02-08-2010
Промена на 10-08-2012
Превземања: 2 710
Големина: 37.2 MB
лиценца freeware надворешен
Извонреден и ретки репродукција на историски аргентинскиот модел во детали, малку дијамант да бидат откриени и ценети како vintage.Powered од страна на две 620 КС IA 3190 Ел Indio 9 цилиндар со воздушно ладење радијална мотори supercharged, првиот прототип полета 21 1953 септември , додека првиот производство воздухот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека dinfia_i.a.35-ii_huanquero_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 31-01-2010
Промена на 10-08-2012
Превземања: 2 981
Големина: 15.7 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен францускиот авион со висок квалитет, вклучувајќи снимање виртуелни и 2D cockpit.Two liveries се вклучени: Ер Франс и воздух ForceHistory: На Блох MB.220 бил француски двомоторен авион превоз на патници изградена од страна на Сосиете des Avions Марсел Блох во текот на 1930s. на MB220 беше сите се сретна ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека bloch_220_restauravia_v1.1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици