јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 28-10-2009
Промена на 13-02-2018
Превземања: 8 316
Големина: 11.03 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX компатибилна верзија кликнете овде Канадарот CL-215 е првиот авион дизајниран како бомбардер за борба против пожари. Ова е најпознатиот авион од ваков вид, развиен во Франција, стана синоним со авионите што бомбардираат со вода во Канадар. CL-215 беше дизајниран во Can ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека bombardier_canadair_cl-215_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 08-04-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 42 650
Големина: 19 MB
лиценца freeware надворешен
Bombardier Canadair CL-415 оган. Многу добро направено и лесно да се контролира. Притиснете го копчето "јас" да се откажат од вода (можно полнење вода). 4 repaints вклучувајќи и еден француски. Летањето Canadair е многу технички и обезбедува нови сензации. Со преземањето на оваа додаток на, може да стане пожарникар, се проценува дека пилот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Масимо Taccoli, Денис Seeley, Вернер Шот
Име на датотека bombardier_cl-415_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 01-04-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 22 332
Големина: 8.23 MB
лиценца freeware надворешен
Еве еден авион често се користи од страна на Ер Франс за регионалните летови. Моделот и текстури се извонредни. Имаме ретко се гледа на додаток на таков квалитет. Вие нема да бидете разочарани. Функционални панел и со добар квалитет sound.The CRJ200 се напојува од страна на две turbojets General Electric CF34-3B1 генерирање на не ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор ProjectOpen Скај, сопствена fichier README
Име на датотека bombardier_crj-200_air_france_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 04-01-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 16 666
Големина: 13.1 MB
лиценца freeware надворешен
Еве еден додаток на достоен за најдобар во однос на квалитет и детали. Тоа е убава, уживам во тоа, додека е сеуште Бесплатен! Заблагодарам на тимот на проектот OpenSky за работа. Панелот и звуци се многу значајни. ЦПР 900 е близнак-мотор, изградена од Bombardier и има капацитет од 90 места. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор ProjectOpen Скај, сопствена fichier README
Име на датотека bombardier_crj-900_house_colours_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици