јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 21-06-2009
Промена на 14-09-2012
Превземања: 11 397
Големина: 7.30 MB
лиценца freeware надворешен
За FSX верзија кликнете тука Бизнис и туристички авион на 6 до 8 места од познатото семејство на Cessna. Со панел, VC и звуци. Добар додаток кој вклучува прирачник, документација и комплетна листа за проверка. Вклучува две препирки. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека cessena_414a_chancellor_for_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 13-09-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 10 274
Големина: 21.01 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е Cessna 206 H1. Убаво е да се лета. Пат е изменета на звуци и многу убаво ефекти на брзината на ветерот и тркалата. Вклучувајќи и две repaints и едно празно подготвена да биде painted.The Cessna 206, кој го направи својот прв лет во 1965, е директен потомок на Cessna 205 кои биле додадени помоќни д ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор BONNE Роџер, GUIDEE Франсоа Дени, NEHR Герд R
Име на датотека cessna_206h1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 25-08-2006
Промена на 14-09-2012
Превземања: 7 261
Големина: 11 MB
лиценца freeware надворешен
Да постои во виртуелни! Cessna верзија "спорт" идеален за aerobatics, петелки, свеќи, и сл .. Со активирање на чад преку "јас" копче на тастатурата, тоа ќе им даде на сцената на допир на реализмот, особено ако тоа се гледа од контролната кула. Звуците се променети од нас. Сепак, ние ха ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Андреј Baxley, Кинан Пејн и Џони Horiel
Име на датотека cessna_172_sport_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици