јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 05-03-2013
Промена на 06-03-2013
Превземања: 7 782
Големина: 31.8 MB
лиценца freeware надворешен
Пакетот вклучува нови ефекти како по-горилници, вклучува многу подобрувања за да се добие резултат како блиску до реално, како possible.The Микојан-Гуревич Миг-21 (руски: Микоян и Гуревич МиГ-21, НАТО известување име: Fishbed) е суперсоничен авион борбени авиони, дизајниран од страна на Бирото за Микојан-Гуревич Дизајн ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Kazunori Ito & Спајк
Име на датотека mig-21_madness_package_v1.1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 02-07-2012
Промена на 02-07-2012
Превземања: 4 240
Големина: 35.17 MB
лиценца freeware надворешен
На Микојан-Гуревич Миг-27 е основа авиони за напад изведен од борбен руски Миг-23 Flogger. Се појави во 1970s, Миг-27 е изграден речиси 900 копии, вклучувајќи 165 под лиценца во Индија. Во согласност со ИРИС производи имаме тука додаток на исклучителен квалитет за овој пакет т ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека iris_mig-27_flogger_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 04-09-2006
Промена на 08-10-2012
Превземања: 9 157
Големина: 17.8 MB
лиценца freeware надворешен
Руски борбени авиони Сухој СУ-22. Многу добар модел лет. Достапен со 2 repaints. Крилјата се променлива геометрија. Достапно сопирање падобран. Различни ефекти (како чад). Су-22 Техник е верзија на извозот на Су-17. Велика царинските звучи Вооружување: 4'070 KgEngine: nLyulka АЛ-21F -... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Јан Moravec
Име на датотека sukhoi_su-22_fitter_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 10-08-2006
Промена на 08-10-2012
Превземања: 5 664
Големина: 14.5 MB
лиценца freeware надворешен
Рускиот борец. Мал авион исто така се користи за обука. Многу добар модел лет, прилично едноставна. Со пет repaints. Звучи коригира со Rikoooo.The L-29 Делфин авион тренер авион Чешка (1959) беше избран во 1963 како стандарден сили обука уред на Варшавскиот пакт. Тоа беше авион директно крило ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Име на датотека aero_vodochody_l-29_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 23-07-2006
Промена на 08-10-2012
Превземања: 6 414
Големина: 10.3 MB
лиценца freeware надворешен
Руски борбени 60s. Достапен со 3 repaints. Многу пријатно да се fly.The Сухој СУ-15 (код НАТО flagon) е сите временски услови пресретнувачи со голем дострел развиена од страна на СССР во 1960s. Изградена околу 1300 копии, Су-15 е во служба од 1967 1996 да. својот најнов развој, Су-15TM ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Модел: Брет Хоскинс Текстури: Мајк Mahat (пакет dans датотеката ПРОЧИТАЈ МЕ)
Име на датотека sukhoi_su-15f_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 22-07-2006
Промена на 08-10-2012
Превземања: 9 469
Големина: 16.6 MB
лиценца freeware надворешен
Име: Микојан-Гуревич 23. Руски авиони, кои ги заменија Миг 21. Предвидени со електронски компјутер. Нова генерација, новиот мотор, нови radar.It беше еден од авионите на СССР во висина од оние на САД летаат во time.The авион е многу нервозен, пазете се! летаат со sweetn ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Kazunori Ито, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите., Повторно се нанесува, Гена
Име на датотека mig-23_soviet_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 26-10-2005
Промена на 08-10-2012
Превземања: 14 147
Големина: 8.71 MB
лиценца freeware надворешен
Firefox, крајната оружје (1982) Клинт Иствуд. Може да го забрза до Мах 6, undetectable од радар и оружје контролирани telepathically со текстура pilot.The на моделот е многу добро направено. Овој авион е особено погоден за мали графички конфигурации. Овој додаток е од фикција ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Овен Smoot, текстури на Курт Beswick
Име на датотека mig-31_firefox_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 26-10-2005
Промена на 18-09-2012
Превземања: 20 831
Големина: 12.9 MB
лиценца freeware надворешен
Сухој СУ-34 (обележување извоз: Су-32) е руски бомбардер тактички со анти подморница / бродови capabilities.During годините-1970 1980, Советскиот тактички самоубиец сила е доминирана од страна на Миг-27 и Су-24, но пред новата закана наречена паметни оружје и прецизност, СССР одлучи ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Bowe Тајсон
Име на датотека su-34_strike_flanker_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици