јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 29-05-2011
Промена на 15-10-2012
Превземања: 7 916
Големина: 44.84 MB
лиценца freeware надворешен
хеликоптер Дух Сикорски S-76 е комерцијален производ од страна на американскиот производител Сикорски Авион корпорација, е хармоничен средни helico. Тој е опремен со два ротори секој со четири лопати и стигнале слетување gear.Superb додадете-на за FS2004 пред payware сега е бесплатен од 2011 од ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека sikorsky-s76_nemeth_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 09-03-2009
Промена на 15-10-2012
Превземања: 10 712
Големина: 20.46 MB
лиценца freeware надворешен
Вистински скапоцен камен! предвидени со убава виртуелна пилотската кабина, панел и сопствени звуци 2d, заврши package.The S-70A е верзија извоз на мулти-мисија Сикорски развиен од страна на BLACKHAWK. Примарната мисија на хеликоптер Blackhawk како војниците транспорт и логистичка поддршка, но, исто така, на ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Јордан Мур надворешен
Име на датотека sikorsky_s-70a_pack_v1_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 04-03-2009
Промена на 15-10-2012
Превземања: 5 842
Големина: 5.22 MB
лиценца freeware надворешен
Кликнете овде за FSX компатибилна варијанта Тука е хеликоптер кој е визуелно добар, во режија на АлфаСим. Претходно payware, бидејќи 2009 стана бесплатен, па затоа треба да ги искористите предностите! Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор AlphaSim надворешен
Име на датотека sikorsky_s-55_whirlwind_alphasim_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 24-12-2006
Промена на 15-10-2012
Превземања: 5 383
Големина: 7.3 MB
лиценца freeware надворешен
Хеликоптер за да се бори против огнот. Ова е продолжение на шаторот Сикорски HH-серијата 60F. Овој додаток е достапен со неколку различни текстури. хеликоптер многу тешко да се справи, очекуваме коментари од вас! Не двоумете се да се опише вашите впечатоци. Добар тестови и добра летови, се борат ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Мур et Кирк Sunley
Име на датотека sikorsky_s-70_firehawk _hh-60f_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 20-05-2006
Промена на 15-10-2012
Превземања: 14 470
Големина: 9.39 MB
лиценца freeware надворешен
Хеликоптер за спасување на sea.Very убаво, но тежок. Еден repaint, чад, врата, виткање крила и роторот анти-вртежен момент. Достапен под условите на производителот: WESTLAND во FS2004The Сикорски CH-124 Море кралот хеликоптер е еден вид на воена анти-подморница наменета за употреба од бродот. Тоа е канадски vers ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Едвин THURSTON Вили VERVAECKE
Име на датотека sikorsky_sea_king_har3a_fs2004.zip
Само панел 2D
Создаден 26-10-2005
Промена на 15-10-2012
Превземања: 15 395
Големина: 9.3 MB
лиценца freeware надворешен
Хеликоптер со исклучителен квалитет, симнување сега. Врвен звук со 5 текстури, 2D панел и VC.The Сикорски УХ-60 Black Hawk е четири перки, близнак-мотор, со средна лифт Нови хеликоптер Сикорски произведени од страна на воздухоплови. Сикорски поднесе дизајн S-70 за комунални американската армија на Обединетите Tac ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека sikorsky_pavehawk_uh-60.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици