јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Само за FS2004.Superb пакет за Bell 429 GlobalRanger со 32 варијанти и 35 repaints. Вклучува виртуелен кокпит и панел 2D со сопствени мерачи и звуци, автопилот и многу повеќе. Овој пакет ги вклучува 4 екстензии: Bell 429 Civil Extension Pack, Bell 429 HEMS Extension Pack, Bell 429 La ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Серџо Кауфман
 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 138 MB
 • Превземања 4 740
 • Креиран -05 07 2017-
 • Променето -05 07 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10
 • превземи

За FSX компатибилна варијанта кликнете овде Прекрасно add-on екс payware сега слободен софтвер што ќе го сакате.AlphaSim AH-1W Карактеристики за FS20041. Исклучително квалитетен модел, текстури и виртуелен кокпит2. Вклучен целосен модел FS2004 со сите карактеристики FS2004. Високо автентичен виртуелен кокпит со анима ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Рејтинг
  (14 гласови)
 • големина 6.3 MB
 • Превземања 8 068
 • Креиран -30 01 2011-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи

Еве две врвен верзии: Agusta Бел 412 и Бел 412 Грифин со 12 repaints: Абу Даби полиција карабинери (5Type), погранична стража (3Type) Гвардија Costiera, Guardia di Finanza, Италија армија (2type), Јапонија крајбрежна стража, Ер Холандија сила, Шведска воздухопловните сили, американската крајбрежна стража, дел Фуоко Vig ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Рејтинг
  (5 гласови)
 • големина 15.2 MB
 • Превземања 11 199
 • Креиран -17 03 2009-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи

Доаѓа со десет текстури. А квалитетот на реплика со модел лет лесно да handle.The Бел УХ-1 Iroquois, со прекар "Хјуи", е американски хеликоптер, прототип го направи својот прв лет на 22 1956 октомври. Повеќе од 16 000 копии и воените се произведуваат и извезуваат во повеќе земји 70 и има ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Оригиналниот модел: Deane Baunton, текстури и модел Мо
 • Рејтинг
  (8 гласови)
 • големина 10.3 MB
 • Превземања 14 519
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи

Ова е супер-copter од познатата ТВ серија: кодното име Airwolf. Многу едноставно, а со единствена облека. Смешно, бидејќи звукот се оние на ТВ series.Airwolf е американска телевизиска серија на епизоди на 80 50 минути создадена од страна Доналд П. Bellisario и се емитуваше во периодот од јануари 22 1984 и М ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Видливи dans FS9 Авион Бел
 • Рејтинг
  (9 гласови)
 • големина 5.1 MB
 • Превземања 14 670
 • Креиран -01 06 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи

Убав хеликоптер со висок квалитет направен под Gmax! Со 14 repaint (и 4 модели), сопствени звуци и виртуелен кокпит. Ова add-on ги има сите оригинални карактеристики на FS2004 како што се светла и анимации. Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • од страна на Алан Devins и Рори Кели, дотепани од Кит Devins
 • Рејтинг
  (3 гласови)
 • големина 26.2 MB
 • Превземања 15 555
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи

Хеликоптер доаѓа со 11 repaints. Внимание, тешко да се движи! Во 1943, Артур Јанг приклучи Бел, со цел да се развие и да се произведе хеликоптер од сопствените истражувања, моделот 30. Овој модел се уште е остварлив, но рустикален, е произведен во два примерока и Бел набави потребните вештини. Бел ... Прочитај повеќе

Список на компатибилност:
 • Симулатор за летање на Microsoft 2004

Автор:
 • Жан-Мари MERMAZ
 • Рејтинг
  (7 гласови)
 • големина 22.1 MB
 • Превземања 10 092
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • превземи