јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 26-08-2018
Промена на 27-08-2018
Превземања: 5 559
Големина: 64.8 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасен Дасо / Дорнер Алфајт-Е Со AlphaBleuCiel претворени во FSX мајчин формат со љубезна дозвола од Ј.П. Буржоа (Bee Gee). Компатибилен Prepar3D v4 +. Пакетот вклучува мајчин јазик FSX модел конвертиран од страна на Bluebear, со 34 liveries (вклучувајќи Patrouille де Франс Flyboys во собата), панел tex ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор АлфаБлеуцел, Ј.П. Буржоаз (Bee Gee), Ед Велс, Филип Валарт и мајчин FSX конверзија од Bluebear
Име на датотека alphajet-e_multi-livery.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 10-08-2014
Промена на 23-06-2019
Превземања: 13 180
Големина: 15.9 MB
лиценца freeware надворешен
Еве уште еден Алфајет во боите на Акробатската патрола на Франција. Овој модел е создаден од тимот на AlphaBleuCiel и го направи FSX роден во Bluebear. Вклучено со еден жив, виртуелен кокпит, прилагодени звуци, HUD. Притиснете го копчето "i" за активирање на црвениот чад. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор АлфаБлеуцел, Ј.П. Буржоаз (Bee Gee), Ед Велс, Филип Валарт и мајчин FSX конверзија од Bluebear
Име на датотека alphableuciel_alphajet_paf.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 23-07-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 21 204
Големина: 13.7 MB
лиценца freeware надворешен
Назад со ова ново издание на Alphajets од акробатски демонстрација тим на француските воздухопловни сили, овој пакет вклучува класичен текстури и repaints обука верзии на воздухопловните сили со еден фото-реално, кликање виртуелни пилотската кабина, сопствени звуци, ефекти, анимации, чад систем со ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор подрачни одделенија, ЈП Лангер (JP3A), ЈП Буржуа (Bee Gee), Боб Chicilo
Име на датотека dassault-dornier_alphajet_paf_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 26-12-2008
Промена на 11-08-2012
Превземања: 52 466
Големина: 11.4 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилната верзија кликнете овде Алфа etет Е Патруил Франс, добар квалитет, погоден за FSX. Овој додаток е објавен како одговор на вашите многу барања. Францускиот воздухопловство е горд да ја претстави својата нова текстура наречена Flyboys Patrouille de France на слики: сензации Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор ЈП Лангер (JP3A), ЈП Буржуа (Bee Gee), Беноа Дјуб, Сони, Stephm. подрачни одделенија, Жером ТЕШКА
Име на датотека alpha_jet-e_patrouille_de_france_flyboys.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици