јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 19-08-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 8 029
Големина: 64.2 MB
лиценца freeware надворешен
Еве уште еден скапоцен камен на нашиот мил Милтон Шупе и неговиот тим. На роденденот на DeHavilland DHC-7 FSX и моделот 100% компатибилен со Prepar3D v4. Не го пропуштајте овој додаток! Spantax беше шпанска авиокомпанија која летала од 1959 до 1988. Нејзиниот главен центар беше во Палма де Мајорка на Балеарските Острови. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Милтон Шупе, Мајк Кели, Џорџ, Симулации за роботика на орел, Енрике Медал. Собрано за FSX/P3D v3 & 4 од Крис Еванс
Име на датотека Dehavilland_dhc-7_spantax.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-05-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 22 021
Големина: 93.6 MB
лиценца freeware надворешен
Сервисен пакет за Симулации за орел Rotorcraft / Milton Shupe / Sim-Outhouse DeHavilland DHC7 Dash 7 (FSX Мајчин) .Оваа услуга се однесува на вратите за внатрешни врати на сите модели, ја поправа видливоста на гумите, ги поправа анимациите на десниот спојлер, додава исчезнат текстура во црниот дроб ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
Име на датотека dehavilland_dash_7_native_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 15-05-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 30 212
Големина: 74.6 MB
лиценца freeware надворешен
FSX Port Over DeHavilland Dash 7 - Не е компатибилен со FS2004. Овој пакет вклучува три модели, панел 2D и сопствени мерачи, сопствени звуци, два опции на Flight Model и 7 liveries. Топ Квалитет. Важно, прочитајте ја документацијата. Де Хавиланд Канада DHC-7, исто така познат како Dash 7 е цивили ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
Име на датотека dehavilland_dash_7_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 29-02-2012
Промена на 11-07-2012
Превземања: 15 368
Големина: 53.6 MB
лиценца freeware надворешен
Верзија 1.1. Тигар молец за FSX е една од најдобрите бесплатни додатоци кои може да се најдат на интернет. Ова е модерна застапеност на австралиски модели што можеме да ги најдеме денес, па вклучува и некои дополнителни функции кои не се на оригиналот на старото време. de Havilland DH82 Тигар Мо ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека ants_de_havilland_tiger_moth_version_1.1_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 21-01-2012
Промена на 11-07-2012
Превземања: 10 405
Големина: 14.64 MB
лиценца freeware надворешен
Kenn Borek Air е со седиште во Калгари, Канада и во прилог на оперативниот авиопревозник служат оддалечените региони на северна Канада тие чартер авиони ширум светот на комерцијални, научни и хуманитарни организации за употреба во неразвиените терен. Компанијата работат на една од најголемите DHC-6 флоти ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека de_havilland_dhc-6-300_on_skis_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 15-07-2010
Промена на 11-07-2012
Превземања: 20 833
Големина: 15.2 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилна варијанта кликнете тука цртичка 8 На Bombardier или Q серијата, претходно познат како де Хавиленд Канада цртичка 8 или DHC-8, е серија на двумоторен, среден дострел, турбовитлов авиони. Воведен од страна на де Хавиленд Канада (Топлификација) во 1984, тие сега се произведени од страна на Bombardier Aerosp ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека dehavilland_dhc8-q_202_package_for_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 20-07-2009
Промена на 11-07-2012
Превземања: 24 826
Големина: 15.1 MB
лиценца freeware надворешен
За компатибилна верзија на FS2004 кликнете тука. Глобалната побарувачка за близнаци Видра е таква што Викинг воздух започна производство на нова опрема во фабриката во Калгари, Канада со првична помош де Хавиленд Канада. Новиот модел на производство е идентичен со -400 -300 Honeywell надвор, но со ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
Име на датотека dehavilland_dhc6-400_twin_otter_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 10-07-2009
Промена на 12-10-2014
Превземања: 20 842
Големина: 16.1 MB
лиценца freeware надворешен
За компатибилна верзија на FS2004 кликнете тука. Не го пропуштај ! Одличен додаток на на високо-квалитетни, сеопфатни, но едноставен, и многу пријатен лет. Нов дизајн со ажурирани 2D панел, динамички ажурирани VC, полн звук, целосно подвижни делови, динамична сјај ефекти, airstair врата оперативни товар, surfac ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека dehavilland_dhc8-300_package_for_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 28-01-2009
Промена на 11-07-2012
Превземања: 16 265
Големина: 16.2 MB
лиценца freeware надворешен
Овој моќен двоен турбоприем се користи и како носач и пребарување на авиони и спасување. Задната рампа се отвора за да се испушти воздухот и земјата. Функција за вчитување / растоварање. Комплетен пакет за FSX, панел, VC и сопствени звуци. Комплетен модел на анимација на летање, вклучувајќи екипаж за анимација. Соодветен со ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека dehavilland_dhc5_buffalo_forces_canadiennes.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици