јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 05-10-2019
Промена на 10-10-2019
Превземања: 2 114
Големина: 97.1 MB
лиценца freeware надворешен
Многу убаво, Нека L-410 создаден од Pannon Wings Design Team тогаш се претвори во роден формат на FSX од Bluebear и Falcon409. Вклучени четири варијанти (L-410UVP, L-410UVPE, L-410UVPT, L-410FG) и препарати за 14. Исто така, компатибилен Prepar3D v4.The L-410 Turbolet е транспортер со краток дострел со два мотори ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Тим за дизајн на пангон крилја. FSX Домашни мерачи за конверзија и замена со преименување на Bluebear VC, материјални додатоци и мерачи на замена од. Ед Велс (Falcon409)
Име на датотека let_l-410_turbolet.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 29-08-2019
Промена на 26-09-2019
Превземања: 4 032
Големина: 39.2 MB
лиценца freeware надворешен
Еве ексклузивно на мајчин јазик Rikoooo на Sukhoi SuperJet 100 FSX и Prepar3D v4. Тоа е со дозвола на Едгар Гинарт Лопез (AEROPROYECTO) дека Rikoooo го претвори овој модел кој беше првично за FS2004.Специјалности: Овој пакет е вклучен со виртуелен кокпит, а тоа е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека sukhoi_superjet_ssj-100.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2
Создаден 26-06-2019
Промена на 26-06-2019
Превземања: 4 613
Големина: 69.5 MB
лиценца freeware надворешен
Исклучителна Канбера Б-ХНУМКС модел на Алфамим / Виртавија, потоа претворена во мајчин јазик FSX формат од Henk Schuitemaker во 2015. Овој додаток е поранешен Payware од Alphasim кој стана Freeware во 2008. Ви благодариме и на Дени Гарние за создавање на овој пакет. Некои корекции ги направи Rikoooo со FS ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинален модел од Alphasim / Virtavia. FSX мајчин MDL X конверзија од Хенк Шујтмејкер. Пакет од Дени Гарние
Име на датотека english_electric_canberra_b-57b.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 26-06-2019
Промена на 26-08-2019
Превземања: 4 760
Големина: 65.1 MB
лиценца freeware надворешен
Овој пакет е низок поли модел за учење, а не пример. Сепак, авторот се обиде да го направи што е можно попрецизно во рамките на своите тековни знаења и способности во однос на FSX/P3D развој. Таа користи само стандард FSX/P3D Функционалност на SDK. Погледнете во прирачникот PDF (пилотни белешки) за ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Развој на модел и мерач од Арилд Елверум (Роторхуб). Текстури и модни модели од Томас Рохл.
Име на датотека dassault_falcon_20e.zip
3D Виртуелна кокпит
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2.0
Создаден 06-11-2018
Промена на 06-11-2018
Превземања: 5 007
Големина: 61.1 MB
лиценца freeware надворешен
Во Rikoooo сакаме руски авиони и ние никогаш не се уморни, тука е убав додаток на компатибилен меѓу другите со Prepar3D v4. Овој бомбаш по име Бериев Бе-Хнумкс ефективно учествуваше во борбата против гигантските шумски пожари на летото 200 во Русија, но исто така и во Грција, Израел и Португалија. Inc ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на Масимо Таколи, VC Адаптација на панели и мерачи од Филип Валарт, Звуци од Предаториус
Име на датотека beriev_be-200_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 27-08-2018
Промена на 27-08-2018
Превземања: 4 606
Големина: 250 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е првиот авион на американската делта што го направи својот прв лет во април 1948, Convair XF-92 требаше да стане борбен авион и понатаму е експериментален проект, моделот 3D за овој додаток е со многу добар квалитет, виртуелната пилотска кабина е возвишена со реални мерачи и кликнете 3D ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Милтон Шупе, Рик Макинтош, Брајан Алексон, Скот Томас, Ханс-Јоерг Нагеле, Јан Розенберг, Најџел Ричардс, Пилот Слика од Јан Висер и текстури на Тир од Мајк Кели
Име на датотека convair_model_7002_xf-92a.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 24-11-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 4 992
Големина: 22.5 MB
лиценца freeware надворешен
Краток Белфаст е тежок транспортен авион. Тоа беше произведено од Short Brothers во копии на 10 за Кралските воздухопловни сили. Интересен додаток дека сигурно ќе уживате во летање. Вклучени со четири repaints, GPWS (со кој исто така работи Prepar3D v4 +), сопствени звуци и мерачи, панел 2d ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека short_brothers_belfast.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 19-08-2017
Промена на 29-08-2018
Превземања: 11 663
Големина: 29.2 MB
лиценца freeware надворешен
Овој додаток е компатибилен само со Prepar3D v4. По потеклото, моделот 3D на овој додаток беше за FS2004 (2002 Јаник Лавињ-Фред Бантинг-Роб Јанг), потоа беше прекомпаниран со SDK на Prepar3D v4 од Bluebear, сега е во мајчин формат Prepar3D v4 64 битови. Многу убава реализација на т ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со Prepar3D v4
автор Јаник Лавињ-Фред Бантинг-Роб Јанг, P3Dnative конверзија на v4 од Bluebear
Име на датотека robin_dr400_regent_v2_p3dv4.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2
Создаден 28-03-2017
Промена на 05-06-2017
Превземања: 23 990
Големина: 108 MB
лиценца freeware надворешен
Еве го Илиушин Ил-76 MD за FSX од многу висок квалитет, виртуелен пилотски кабина целосно моделиран со мерачи во 3D и текстури HD, извонредна работа! Целосен пакет. За уште поцелосна верзија за FS2004 кликнете овдеIlyushin Il-76 (НАТО известување име: Candid) е повеќенаменски четири-мотор турбо ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
автор Илја Kulikov (Monumentum), Кирил Konovalov, Денис урбани
Име на датотека ilyushin_il-76_md.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2
Создаден 07-01-2017
Промена на 12-01-2017
Превземања: 42 670
Големина: 143 MB
лиценца freeware надворешен
Ревизија 2017 на Конкорд (модел направени од страна на Libardo Гузман), многу подобрувања кои се направени панел 2D, некои нови функции, поправени грешки. Комплетен пакет (модел VC + + панел 2D + Звучи + repaint Ер Франс и Бритиш ервејс) Внимателно прочитајте ја документацијата за целосен список на промени и апарат ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-Стр + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Libardo Гузман, Дитмар Loleit, Филип Wallaert, Џон Honniball, Чарлс Овенс, Келвин KEEBLE, ажурирање со Andiroto
Име на датотека concorde_rw_reworked_version.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 25-04-2016
Промена на 14-08-2018
Превземања: 25 284
Големина: 39.1 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасен Falcon 50 со целосна документација на француски и англиски, вклучуваше 6 repaints (CAEA, House, Celebrate Life, канадски сили, морска француска Aéronavale, SOH), детален VC, 2D панел, 3D кабина, сопствени звуци, анимации земјата и многу други работи. А мора да има за секој аматер на Фал ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на Јаник Лавињ, Фред Бантинг, Роб Јанг, дополнувања на Ерик Дантес, FSX мајчин од Bluebear (Postbaer61)
Име на датотека dassault_falcon_50.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Верзија 1.2 + Новости
Создаден 21-04-2016
Промена на 29-08-2017
Превземања: 6 607
Големина: 29.6 MB
лиценца freeware надворешен
Добар додаток од Тим Конрад конвертира во FSX or P3D од Шејн Рајли. Прекрасен 3D модел со VC, 8 repaints.The Чешки Aero L-29 Delfin Jet Trainer првпат полета во 1959. На крајот над 3000 беа изградени и служеа како стандард (освен Полска) тренер во Варшавскиот пакт во Чешка, СССР, Источна Германија, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Тим "Прасе" Конрад, MDLX од страна мајчин јазик Рибар, repack од Шејн Рајли
Име на датотека aero_l-29_delfin.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 01-10-2015
Промена на 29-08-2018
Превземања: 17 097
Големина: 73.7 MB
лиценца freeware надворешен
Овој висококвалитетен пакет инсталира вкупно пет различни варијанти на Aero Designs Commander (500 / 520 / 540A (HC) / 680 Super и Rockwell Commander Shrike), како и два товарни (AC500 и AC520) за вкупно 21 repaints Секој модел има свој виртуелен кокпит со својата кабина 3D, вклучувајќи и вистински ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Милтон Шупе, Скот Томас, Андре Фолкерс и многу повеќе
Име на датотека aero_commander_collection_pack.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 14-09-2015
Промена на 14-08-2018
Превземања: 14 972
Големина: 248 MB
лиценца freeware надворешен
Конечно тука е, високоочекуваниот француски авион North 2501 произведен од Nord Aviation. Овој висок квалитет додаток за FSX or P3D беше создаден од проектот Noratlas, француски тим на Жан-Франсоа и Мартин Гилберт Милас, сеопфатен прирачник е исто така на француски јазик. Овој пакет вклучува 4 мод ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Projet Noratlas (Жан-Франсоа Мартин и Гилберт Millas)
Име на датотека noratlas_nord_2501.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Верзија + ажурирање и 1 2 + фикс
Создаден 09-09-2015
Промена на 09-09-2015
Превземања: 17 077
Големина: 250 MB
лиценца freeware надворешен
Исклучително додаток на неверојатен квалитет во висока дефиниција, откријте го Yakovlev Yak-40 во оваа верзија за FSX и FSX-Стам, симулацијата на авионот е многу висока, што го прави крајно комплексен за новинарите, прирачникот е 123 страници (PDF) и ќе биде инсталиран на вашата работна површина. Виртуелната ко ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
автор Игор Супрунов (Suprunov Design) FSX пакет од Андреј Виноградов
Име на датотека yakovlev_yak-40_fsx_fsx-steam.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 8

јазици