јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 21-08-2019
Промена на 21-08-2019
Превземања: 3 677
Големина: 285 MB
лиценца freeware надворешен
AgustaWestland AW139 модел "Барај и спаси" (SAR) верзија 2.1 бета верзија. Овој модел е адаптација за FSX / P3D од AW139 создаден од Икаро Груп. Вистински скапоцен камен! Кокпитот 3D е доста сличен на вистинскиот хеликоптер. Кабината е целосно моделирана во 3D. Повеќето летачки инструменти работат, вклучително и ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинал од групата Ичаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
Име на датотека agustawestland_aw139_sar.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Верзија 2.1 Бета
Создаден 21-08-2019
Промена на 21-08-2019
Превземања: 9 528
Големина: 62.5 MB
лиценца freeware надворешен
Еве за прв пат во Freeware убава позната Мајк Ми-171 FSX / P3D со виртуелен кокпит. Prepar3D v4 компатибилен. VC тука е Mil Mi-8T создаден од Airfilips. Кокпитот на Mi-8T е сличен на кокпитот на Mil Mi-171. Rikoooo го направи овој хеликоптер компатибилен со P3 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на ОАО Русија и Mi-8T VC од Airfilips. Повторно освежување од Мохамед Фали. FSX/P3D природна конверзија од Rikoooo
Име на датотека mil_mi-171_russian_air_force.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 07-08-2019
Промена на 07-08-2019
Превземања: 11 815
Големина: 270 MB
лиценца freeware надворешен
Неверојатен додаток на хеликоптерот AgustaWestland AW139. Оваа разноврсна машина (медицинска евакуација, вооружени полициски операции, противпожарна заштита, прва помош и сл.) Ја користат многу земји во воен, владин или граѓански контекст. Кокпитот на овој модел е доста сличен на вистинскиот хеликоптер ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинал од групата Ичаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
Име на датотека agustawestland_aw139.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 19-05-2017
Промена на 10-08-2019
Превземања: 2 773
Големина: 24.4 MB
лиценца freeware надворешен
Kaman HH-43 Huskie е хеликоптер со испреплетен роторен противпожарен ротор кој исто така се користи за борба. Хеликоптер е комплетен и мајчин FSX / P3D, MDLX материјали и анимации, вклучени со 9 премачкувања, сопствени звуци, кабина и VC во 3D, ефекти и анимации.Операција: Пилотите од страната на вратата ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Пол Ди, пилот од Piglet, FSX ажурирање од страна на LLS
Име на датотека kaman_hh-43_huskie.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 20-07-2015
Промена на 20-07-2015
Превземања: 13 711
Големина: 127 MB
лиценца freeware надворешен
Целосно хеликоптер Виртавија FSX бесплатен EH101 Мерлин преработил FSX и Prepar3D со нов VC панел, нови светла, нови бои, нови FSX/P3D мерачи, нови звуци и нови ефектиАнимации: Влез на екипажот: врата на shift-eCargo: shift-e-2Значи фигури на екипажот: ctrl-W (команда на кормилото на водата) Отворена задна рампа (H ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека westland_merlin_eh101_v2_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 8
Создаден 22-09-2014
Промена на 14-08-2019
Превземања: 20 856
Големина: 31.8 MB
лиценца freeware надворешен
Пакетот е опремен со коригира и да се заврши новиот VC и 2D панел, бидејќи стандардно VC не се имате било какви функционални мерачи и имаше погрешни bitmap во папки текстура, така што левата секција VC и на десната и левата ќошиња беа бели. Таа, исто така се одликува со нов 2D панел, првично дизајн ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел според airfilips, ажуриран од Мајкл Пук, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
Име на датотека mil_mi-26.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 22-05-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 11 364
Големина: 10.4 MB
лиценца freeware надворешен
Друг одличен додаток на добро позната хеликоптер предложен од Virtavia, порано payware, овој додаток на бесплатен стана во 2014. Вклучени со 3D кабина и VC, обичај мерачи и звуци, анимации, пет repaints, два модели. HC3 и HM1.To пристап до верзијата за FS2004 кликнете hereHistoryIn 1977, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Virtavia надворешен
Име на датотека virtavia_westland_merlin_eh101_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 23-10-2013
Промена на 25-11-2018
Превземања: 32 924
Големина: 120 MB
лиценца freeware надворешен
Само компатибилен со FSX Забрзување или P3D до v3. Комплетен хеликоптер што не е во спротивност со стандардниот EH101 од FSX-Acc.The EH101 е еден од најдобрите хеликоптери во светот, но Мајкрософт не вложи многу напор во овој модел и многу недостасуваше. Хеликоптерот е преработен ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-Ацесија + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3
автор Мајкрософт, v2 од Дејвид Роблес
Име на датотека agusta_westland_eh101_v2_fsx-acc_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 01-11-2012
Промена на 01-11-2012
Превземања: 28 593
Големина: 15.4 MB
лиценца freeware надворешен
Еве UKMIL Chinook создаден во GMAX за FSX. Користејќи пресликување на мапи и DDS текстури, неговиот модел е мајчин за FSX SP2 /P3D. Вклучува виртуелен кокпит (VC) со повеќе прегледи / позиции, анимации, како што се отворање на задниот карго итн., Во зависност од моделот. Вклучува прилагодени звуци и 12 т ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор UKMIL надворешен
Име на датотека ukmil_boeing_chinook_hc2_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 14-03-2012
Промена на 12-07-2012
Превземања: 6 999
Големина: 4.4 MB
лиценца freeware надворешен
Сега се нарекува и S-300C Sykorsky. Тој е идеален за кратки прошетки на ниска надморска височина, за распрскување на пестициди над полињата, за лов на добиток во Австралија ... КАРАКТЕРИСТИКИ: - целосно Мајчин FSX- простува и стабилна, сепак пргав динамика на летот- Анимиран пилот, педали, стапови и врати - повеќекратни бои со повторна ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
автор Брус Фицџералд
Име на датотека hughes_269c_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 16-02-2012
Промена на 12-07-2012
Превземања: 12 714
Големина: 41,9 MB
лиценца freeware надворешен
За варијантата компатибилна со FS2004, кликнете овде убав мајчин FSX модел (не е компатибилен со FS2004), виртуелен кокпит со HD и кликање, четири препарати: американска армија, E труп, 1st Cav, американска армија, војска Ц, 16th Cav, Израел, копнени сили за самоодбрана (изразена реалност), Јапонија Одбранбени сили. Вклучено со кус ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
автор Тим Прасе Конрад
Име на датотека hughes_oh-6_series_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 29-11-2011
Промена на 22-08-2019
Превземања: 11 323
Големина: 51.7 MB
лиценца freeware надворешен
За прв пат во историјата на Microsoft Flight Simulator, развивач создаде и објави додаток на хеликоптерот „Енстром“. Симулации Eagle Rotorcraft (во договор со Rikoooo) е горда што е првиот развивач кој му дал на заедницата за симулација на летот висококвалитетен Enstrom 280FX за ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека enstrom_280fx.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5

јазици