јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 27-10-2017
Промена на 06-09-2019
Превземања: 28 598
Големина: 198 MB
Лиценца за донацијаСовети
Задоволни сме да ја претставиме бесплатната MV-22B Osprey за FSX-Аццерација и P3D (компатибилен P3D v4) креирано од Мериади и поставено на Rikoooo со негов вид дозвола.Овој додаток е графички квалитетен и доволно комплекс за да се нарече вистинска симулација. Официјални информации може да се најдат h ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Мериади + Роб Барендрег + Letourn (уметник на екстра repaints)
Име на датотека bell-boeing_mv-22b_osprey_v2_0.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2.0
Создаден 26-10-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 6 718
Големина: 110 MB
лиценца freeware надворешен
Бел 222A е резултат на речиси три години напорна работа и посветеност. Проектот преживеа многу одложувања и беше дури и начин за ослободување на стресот за време на смртта на неколку членови на семејството и пријателите на тимот на ЕРС. Орелот Rotorcraft Симулации е горда што конечно може да се донесе на 222A o ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека bell_222a.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 29-09-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 15 418
Големина: 17.7 MB
лиценца freeware надворешен
Бел X-22 беше V / STOL на Соединетите Држави X-plane со четири навивачки навивачи. Полетувањето требаше да се случи селективно или со пропелерите навалени вертикално нагоре, или на кратка писта со нацелите навалени напред на приближно 45 °. Покрај тоа, X-22 требаше да обезбеди поголем увид во ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Kazunori Ито, FSX ажурирање од Мајкл Пук
Име на датотека bell_x-22a_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 29-11-2011
Промена на 14-08-2018
Превземања: 20 071
Големина: 47.2 MB
лиценца freeware надворешен
Во 2005, Овен Хјуит ја издаде својата гребена градба FS2004 Bell 206B JetRanger III. Со текот на годините, таа стана омилена кај многу ентузијасти во хеликоптерите. Сепак, кога FSX дојде заедно, минатите сопственици на FS2004 останаа со застарен модел кој не го прикажуваше баш во новиот симулатор. Неодамна, Еа ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека bell_206b_jetranger_iii_v1_1.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 1.1
Создаден 30-01-2011
Промена на 03-09-2012
Превземања: 35 669
Големина: 9.77 MB
лиценца freeware надворешен
За верзијата која е компатибилна со FS2004, кликнете овдеОдличен додаток на ex payware сега бесплатен што ќе го сакате.АлфаСим AH-1W Карактеристики за FSX1. Екстремно висококвалитетен модел, текстури и виртуелен кабина2. Целосно FSX модел вклучен со сите FSX карактеристики (мафтање со марки, само-засенчување и сл.). 3. Силно се ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор AlphaSim надворешен
Име на датотека super_cobra_ah-1w_alpha_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 09-03-2009
Промена на 12-07-2012
Превземања: 30 303
Големина: 18.75 MB
лиценца freeware надворешен
Верзија 2 на Бел HoverControl на HC412 вклучува "Бамби кофа" целосно претворен, кука и тундра влошки, за ослободување на вода притиснете "L" .Excellent квалитет и комплетен пакет со виртуелен пилотската кабина и реални звуци. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор Јордан Мур надворешен
Име на датотека hc412_bambi_bucket_no_doors_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици