јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 23-05-2019
Промена на 23-05-2019
Превземања: 9 211
Големина: 295 MB
лиценца freeware надворешен
Целосен пакет за FSX/ SP2 (тестиран од Rikoooo и компатибилен со Prepar3D v4.5) со целосен VC панел и оддел за бум. Оптимизиран за мултиплеер со анимирани бум, и погледи на камерата за ариел гориво. Содржи стандарден бум за полнење гориво, бум со додаток на дроп и систем MPRS ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Гери Д. Шетер III
Име на датотека boeing_kc-135_stratotanker_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 1.0
Создаден 10-03-2019
Промена на 19-03-2019
Превземања: 90 136
Големина: 365 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е Boeing 727-200 VistaLiners / Erick Cantu првично за FS2004 конвертира за FSX & P3D. Овој супер пакет е достапен со 154 liveries од сите видови и од многу земји, вистинско богатство! Овој мега пакет е компатибилен FSX / FSX-Steam Edition / P3Dv1 v2 v3 v4. Корекции беа ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека boeing_727-200_with_154_liveries.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-12-2018
Промена на 28-12-2018
Превземања: 9 569
Големина: 98.7 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг 727-31 регистриран N908JE е единствениот 727-31 трансформиран во приватен авион и припаѓа на компанијата JEGE INC во САД. Комплетен додаток врз основа на извонредниот 3D модел на TDS (Tenkuu Developers Studio) и фантастичниот виртуелна пилотска кабина на Томас Рут. Вклучува FMC, автентичен ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на TDS Tenkuu Developers Studio, VC од Томас Рут, текстура на Josue Rafael, звук од Адам Марфи. Прилагодено пакет од Rikoooo
Име на датотека private_boeing_727-31.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 07-11-2018
Промена на 05-12-2018
Превземања: 7 399
Големина: 87.7 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг C-32 е воен авион на американски воен авион, кој произлегува од 757-200. Во моментов служи како воздухопловни сили. (Повеќе информации на Википедија). Air Force Two е знак за повик што го користат американски воздухопловни авиони со потпретседател на САД, освен ако претседателот на Обединетата ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на TDS, VC од Алехандро Рохас Лучена и Кен Виггингтон, преправен од Кендиман. Подготвен и составен за P3D & FSX од Крис Еванс. Посебна благодарност до Крис Еванс за екраните
Име на датотека boeing_c-32_air_force_two_usaf.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 12-06-2018
Промена на 14-08-2018
Превземања: 154 415
Големина: 436 MB
лиценца freeware надворешен
Ексклузивно! Боинг 787 Family Mega-pack со 82 repaints, веројатно најдобриот бесплатен пакет во светот за FSX и P3D. Вклучува целото семејство Boeing 787 од шест модели (787-800RR и GEnx, 787-900RR и GEnx, 787-10RR и GEnx). Овој пакет вклучува две верзии. Верзија со само 2D панел ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Tenkuu Developers Studio, изменето од ricardo_tv и Крис Еванс. 787 2d панел на G Munro. Модифициран ВЦ од Алехандро Рохас Лучена. Репак, поправки и надградби од Rikoooo
Име на датотека tds_boeing_787_mega_pack.exe
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 20-12-2017
Промена на 30-08-2019
Превземања: 32 760
Големина: 655 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасна Боинг 747-8 со 14 уникатни препраќања со висока резолуција (4096px²) плус нови текстури за виртуелната пилотска кабина. Подобрувања од текстот вклучуваат врати, нови прозорци, нови зглобови, нови линии, нови детали, нови турбини, нови тркала, нови пилоти, нови светла, нови нијанси, нови копчиња контроли. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека boeing_747-8_hires_retro_liveries_pack.exe
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 23-06-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 54 593
Големина: 141 MB
лиценца freeware надворешен
Еве за прв пат мега пакет кој ги содржи боинг 737-300 + Winglets, 737-400, 737-500 + Winglets. Моделите се домородци FSX / P3D и компатибилни Prepar3D v4. Вклучува подобрена виртуелна пилотска кабина (FSND 737-800) со GPWS, FMC, Ground Utility, контрола на депонија и Autoland. Овој пакет ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека Boeing_737_classic_multi_livery_pack.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 27-03-2017
Промена на 06-12-2018
Превземања: 22 554
Големина: 33.8 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг-727 200 со Напредно Виртуелна пилотската кабина и финансиски менаџмент и контрола во боите на двете главни носители DHL, FedEx, подготвени да испорачуваат стоки низ светот? Комплетен пакет со сопствени звуци, VC и 3D модел. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Томас Рут, студио Тенкуу девелопери, Луис Кинтеро, Гарет Смит, Луис Перина, штрајк со сирење, собрани и подготвени за P3D/FSX од Крис Еванс
Име на датотека boeing_727-200_dhl_fedex.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 07-10-2016
Промена на 15-11-2016
Превземања: 26 363
Големина: 88 MB
лиценца freeware надворешен
Дали сте знаеле дека милијардер Доналд Трамп има свој приватен џамбо-џет? Тоа е прилагодено Боинг-757 200 со луксузни interior.Now може да лета оваа неверојатна авион во вашиот лет симулатор преку Rikoooo, авионот вклучува детални 2D панел (широк екран), основни VC, финансиски менаџмент и контрола, GPWS, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Проектот Opensky, repaint: Андре Ludick, панел: G Мунро, звуци: Адам Марфи
Име на датотека boeing_757-200_donald_trump.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 03-08-2016
Промена на 05-12-2018
Превземања: 20 483
Големина: 54.4 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг P8-А Посејдон Покровител два четири пакет "Batmen" со подобрена VC вклучува сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина, 2D панел, анимации, ефекти Работа стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Склопки за LCD екрани, EICAS, PFD, MFT. Autobrake прекинувачот. Отворање пилоти прозорецот. Кабина L ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел на TDS, засилен од Алехандро Рохас Лучена, собрани и подготвени за FSX од Крис Еванс
Име на датотека boeing_p8-a_poseidon.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-01-2016
Промена на 25-09-2018
Превземања: 10 096
Големина: 36.5 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е FSX/P3D само конверзија и нема да работи со FS2004. Оригинален модел креиран од AlphaSim Ltd за FS2004. Ажуриран на серијата CONECT B-52H од Дејвид Роблес. Овој авион беше тестиран FSX Злато со забрзување, Prepar3Dv2.5, и Prepar3Dv3. Не е компатибилен P3D v4 + Платформата CONECT е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
Име на датотека boeing_b-52h_conect_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 23-01-2016
Промена на 25-01-2016
Превземања: 105 813
Големина: 297 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг-777 200 верзија Ultime пакет од Hanzalah Ravat. Спецификации: Работно LNAV и GPWS. VC модел на располагање. Модел со POSKY. Содржи 3 автентичен звук комплети. Изменето Aircraft.cfg со поглед на патници и пилотската кабина. Исто така, содржи Работна EFIS, V1 Vr V2 и вратичката на брзини (На PFD) Работна DSP со ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Проектот OpenSky, ажурирање со Hanzalah Ravat
Име на датотека boeing_777-200er_ultimate_pack.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2
Создаден 27-02-2015
Промена на 30-08-2019
Превземања: 23 785
Големина: 44.9 MB
лиценца freeware надворешен
Пак Боинг 747-8I на воздухот во Кина со подобрени VC. Кина официјално стана во 2014 Првата светска економска сила во пресрет на САД, тоа е нормално за Rikoooo да се посвети пакет, се собраа и уредени од страна на Крис Evans.Air Кина е единствената национална авиокомпанија за цивилно воздухопловство на Кина, е .. . Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор SkySpirit2011, Alrot, собрани и изменети FSX од Крис Еванс и Енрике Корнејо
Име на датотека boeing_747-8i_air_china_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 27-02-2015
Промена на 14-08-2018
Превземања: 39 859
Големина: 80.8 MB
лиценца freeware надворешен
Авион е повик знак на авиони на воздухопловните сили на САД во кој е претседател на Соединетите Американски States.Since 1990, претседателската флота вклучува два Боинг 747 специјално опремени и реновирани, така што претседателот и неговиот тим може да се движат флексибилно и безбедно, а м ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор SkySpirit2011, Alrot, уредена од Енрике Корнејо, модифицирана и фиксирана од Rikoooo, Air Force One, пресликана од Дагоберт
Име на датотека boeing_747-8i_air_force_one_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-10-2014
Промена на 04-09-2018
Превземања: 85 876
Големина: 172 MB
лиценца freeware надворешен
Боинг 717 е комерцијален авион изградени од страна на Боинг. Тоа беше најмалиот авион од својот асортиман. Започна во 1995 под името MD-95 беше последниот остаток од брендот Мекдонел Даглас беше купен од страна на Боинг во 1997. Назначувањето 717 првично беше наменета да се припише на воени ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека boeing_717-200.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5

јазици