јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 24-11-2017
Промена на 14-08-2018
Превземања: 17 979
Големина: 70.7 MB
лиценца freeware надворешен
Уникатен и комплетен пакет Embraer EMB-120 (модел + виртуелен кабина + 2d панел + персонализирани звуци + рачни + контролни листи + референци + 34 repaints) авион со двојна турбина од 30 кој се произведува во државата Сао Паул во Бразил. Моделот го направи Ерик Канту, претворена во род ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека embraer_emb-120_mega_pack.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 06-03-2016
Промена на 07-03-2016
Превземања: 10 817
Големина: 20.5 MB
Прекрасен Embraer 110 креиран од Едгар Лопез Guinart компатибилен со FS2004, FSX / Парни и P3D. Оваа верзија 3.0 е достапна со карго и патнички модел со 3D виртуелен кабина и 2D панел, анимации, документи и прирачници, сопствени звуци, ефекти, реална динамика на летање и многу повеќе. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира во ред + FS2004
Име на датотека embraer_emb-110_bandeirante.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 3.0
Создаден 06-03-2016
Промена на 06-03-2016
Превземања: 16 274
Големина: 43.4 MB
лиценца freeware надворешен
Комплетен пакет за FSX / Steam & P3D на Енергетскиот Embraer ERJ-135 во новата авиокомпанија HOP! За Air France облека, регистрација F-GRGR, CN 145236. Вклучува виртуелен кабина 3D, 2D панел, анимации, FMC, рачно, сопствени звуци, VC текстура корекција за P3D и многу повеќе. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Модел на Проектот отворено небо, се преслика од Пол Крег
Име на датотека _for_air_france.zip embraer_135_hop!
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 20-08-2012
Промена на 14-08-2018
Превземања: 175 364
Големина: 52.3 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е FSX Забрзување / SP2 (и Prepar3D) верзија на популарната Ерик Канту Ембраер EMB120 Бразилија. Сè што е во врска со верзијата FS2004, е тука, но надградено во Gmax за да ги искористи предностите на FSX природни карактеристики. Embraer 120 Бразилија е двоен турборопски авион со 30 седишта произведени b ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека embraer_emb120_brasilia_v1_1.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 30-01-2011
Промена на 07-06-2012
Превземања: 12 018
Големина: 9.11 MB
лиценца freeware надворешен
За варијантата компатибилна со FS2004, кликнете овде Пополнет пакет за FSX (модел, виртуелен кокпит и звуци) доаѓа со четири текстури: Ер Франс (Регионален), Јунајтед Експрес, УСИР експрес (историски), Канариас. Важно е да го прочитате прирачникот вклучен во овој пакет. На Embraer 120 Бразилија ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека embraer_120er_pad_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 31-12-2009
Промена на 07-06-2012
Превземања: 41 153
Големина: 73,19 MB
лиценца freeware надворешен
Ажурирано во април 25, 2010: Фиксирани мерачи што не беа прикажани во виртуелниот кокпир Superb Embraer ERJ 135 за сите верзии на FSX со виртуелен кокпит, звуци и пет текстури: Air France Regional, South African Airlink ZS-OTN, bmi British Midland, Belgian Air Force, Delta Connection Chautauqua…. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека posky_embraer_erj_135_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 30-03-2009
Промена на 07-06-2012
Превземања: 109 957
Големина: 155 MB
лиценца freeware надворешен
Ажуриран април 25, 2010: Фиксни мерачи кои не беа прикажани во виртуелната пилотска кабина Најверојатно еден од најдобрите додатоци од веб за FSX. Ова е додаток првично направен за FS2004, но 100% е адаптиран FSX: SP1 и SP2 компатибилни. Едноставно видете ја сликата на виртуелната пилотска кабина погоре за да разберете што ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека posky_embraer_erj_145_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици