јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 17-04-2017
Промена на 18-04-2017
Превземања: 48 107
Големина: 20.4 MB
лиценца freeware надворешен
Ново! HDE v2.1 (висока дефиниција средина) фото-реалистични текстури пакет HD дека ќе се подобри изгледот на вашиот облаци (кумулус, Stratus, Cirrus), бојата на небото и земјата details.Automatic инсталирање / Избриши со бекап и обновување на вашата оригинална текстури. Компатибилен со сите лет ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригинален автор Пабло Дијаз, FSX ажурирање од страна на Дани Гловер и Ерик БЕНДЕР (Rikoooo)
Име на датотека high_definition_environment_v2_1.zip
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 29-11-2012
Промена на 14-08-2013
Превземања: 16 739
Големина: 1.12 MB
лиценца freeware надворешен
Ако имате FSX Инсталиран SP2 или забрзување, може да имате цврсти прозорци кога се наоѓате во виртуелната кокпит кога врне дожд со многу дополнителни авиони. Ова ажурирање се поправа FSX така што ќе можете повторно да имате про transparentирни прозорци.Истражувач: решението е да ја преземете оваа мала бесплатна алатка VC RAIN FIX од Flight1 Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
автор Flight1 надворешен
Име на датотека fsx_vc_rain-fix.zip
Создаден 28-01-2011
Промена на 29-08-2017
Превземања: 24 281
Големина: 40.8 MB
лиценца freeware надворешен
Заменува 15 текстури на месечината низ текстури со висока дефиниција кои го прават вистинско подобрување во однос на realism.Additionally тоа е сега возможно да се користи 2048x2048 наместо 1024x1024 или 512x512 реши текстури. Ова значи плус од 3200% во однос на резолуцијата во споредба со стандардните 64x64 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Марко Fischbach
Име на датотека hd_moon_texture_replacement_v3_0.zip
Верзија на инсталатерот 10
верзија 3.0
Создаден 26-12-2010
Промена на 17-04-2017
Превземања: 44 485
Големина: 6.92 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е модификација на патиштата и автопатите на Flight Simulator X или Prepar3D, овој додаток ќе ги замени вашите текстури со нови подобрени текстури со висока дефиниција (резолуција 7 cm или 15 cm по ваш избор) и вашите патишта ќе бидат пореални. Со деинсталирање, инсталаторот ќе ви го врати или ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека rex_road_highway_textures.zip
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 17-12-2010
Промена на 22-01-2017
Превземања: 55 108
Големина: 14.6 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е промена на текстури паркинг во висока дефиниција, се додава во дамки од масло и бензин на подот и, генерално, го прави аеродромите земјата повеќе realistic.HD текстури замени оригиналниот текстура за време на инсталацијата. Во текот на деинсталацијата инсталерот ќе се врати вашите оригинални датотеки, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека hd_jetway_and_airport_parking.zip

јазици