јазици

Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 22-02-2019
Промена на 23-02-2019
Превземања: 3 123
Големина: 33.2 MB
лиценца freeware надворешен
Еве F-100 Super Sabre, еден од првите американски суперсоничен борец (прв лет во 1955), овој додаток е мајчин конверзија за FSX Соодветно забрзување Prepar3D v4 +. Вклучени со неколку анимации, основна виртуелна кабина, 2D панел, звуци, три препратеници и документација. Норт ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Класичен модел на дизајнирање на војни, пакет и мајчин конверзија од страна на LLS
Име на датотека f-100c_super_sabre_cwdt.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 09-02-2018
Промена на 29-08-2018
Превземања: 5 882
Големина: 18.7 MB
лиценца freeware надворешен
Rockwell OV-10D Bronco во боите на Маринскиот корпус на САД (USMC) и Цивилниот воздушен патрол (ЦАП: цивилен помошник на американските воздухопловни сили). 3D модел конвертиран во мајчин FSX формат од LLS. Prepar3D компатибилен со v4, вклучува сопствени звуци, текстури со висока резолуција, анимации, сопствени мерач ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Оригиналниот модел на Тим Конрад, FSX мајчин формат од LLS, составен и уреден од Крис Еванс, преправен од Кен Глејзер
Име на датотека rockwell_ov-10d_usmc-civil_air_patrol.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 20-09-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 9 950
Големина: 24.9 MB
лиценца freeware надворешен
T-28 Тројан е авион за обука кој го користи американската морнарица по 1949. Подоцна е заменет со T-34 менторот. Овој авион може да слета на превозникот. (FS2004 компатибилна верзија е достапна тука) Прекрасен додаток на мајчин за FSX & P3D порано payware, но сега бесплатно! Вклучува девет текстури, VC духовитост ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека alpha_t-28_trojan_set_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 02-08-2012
Промена на 06-01-2019
Превземања: 24 967
Големина: 86.0 MB
лиценца freeware надворешен
На Beechcraft Т-6 Тексас II е еден мотори турбовитлов авион изградена од страна на авионите на компанијата Raytheon (сега Hawker Beechcraft). Врз основа на Pilatus PC-9, на Т-6 се користи од страна на Воено Воздухопловство Обединети за основна обука на пилоти и од страна на американската морнарица за основно и средно Заеднички Na ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека iris_pro_series_t-6a_texan_ii.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 31-05-2012
Промена на 29-08-2018
Превземања: 16 780
Големина: 20.9 MB
лиценца freeware надворешен
Верзија FS2004 кликнете овдеИма повторно супер чудо да се обиде без умереност, тука е добро завршена работа! тука е Тим Конрад. Сите инклузивни пакети: HD 2048x2048 текстури DXT5, висококвалитетни виртуелни пилотски кабини и клики, сопствени звуци, мајчин FSX SP2, 3D модел креиран со FSX SDK SP2 / Acceleration.Incl ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Име на датотека north_american_rockwell_ov-10a_bronco_series.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 11-04-2010
Промена на 12-07-2012
Превземања: 11 978
Големина: 18.82 MB
лиценца freeware надворешен
Северна Америка воздухопловство Т-6 Тексас беше еден мотор напредни тренер летала кои се користат за обука на пилоти на САД Армијата на воздухопловните сили на САД морнарица, на Кралските воздухопловни сили и други воздушни сили на Британскиот Комонвелт, за време на Втората светска војна и во 1950 е. Дизајниран од страна на Северна Америка на ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
автор Дејвид Екерт, Ворвик Картер, Мајкл Flahault
Име на датотека t-6g_texan_for_fsx_sp2.zip
3D Виртуелна кокпит
Не е тестиран ако е мајчин FSX
Создаден 30-03-2010
Промена на 12-07-2012
Превземања: 30 653
Големина: 39.04 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилна варијанта кликнете овдеЕе е North American F-86 E / F SABER + SP1 ажуриран за FSX. Авион со целосна кабина 3D и фотореалистични текстури, звуците се неверојатни и моделот е многу висок квалитет. Овој додаток на може лесно да биде payware, но тоа е бесплатен за ou ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека северно-американски_ф-86_ef_sabre_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици