јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 06-11-2016
Промена на 30-07-2018
Превземања: 31 589
Големина: 407 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е еден од најдобрите превземање флоти на Rikoooo, Откријте авион на Ер Берлин, летаат со седум модели кои го сочинуваат возниот парк во 2016. Да ви овозможи со искуство на реализам сме собрани заедно во еден пакет најдобар бесплатен на моментот. Ние се вклучени, исто така, финансиски менаџмент и контрола, нови ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа на автори и документација во пакет
Име на датотека air_berlin_fleet.exe
Со и без ВЦ
Не е тестиран ако е мајчин FSX
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 05-07-2016
Промена на 30-07-2018
Превземања: 34 381
Големина: 488 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е флота за швајцарски меѓународни авиони FSX, FSX-Steam Edition, Prepar3D v1, v2 и v3. Комплетен пакет со поголемиот дел од авионот од вистинската флота од јуни 2016. Некои авиони веќе не се дел од возниот парк, но претставуваат историски момент, тие се нудат како бонус. Секој авион е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа во пакетот
Име на датотека fleet_swiss_international_air_lines.exe
Со и без ВЦ
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 17-10-2014
Промена на 30-07-2018
Превземања: 99 729
Големина: 353 MB
лиценца freeware надворешен
Rikoooo со задоволство ја презентира целосната флота на Ел во текот на годината 2014 Овој пакет е компатибилен со Flight Simulator X SP2 / Забрзување и Prepar3Dv1 (проверете тука v2). Ние би сакале да им дадеме посебна благодарност на сите автори на овој пакет за Freeware. Утврдени во 1948 како ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа на авто-installer / пакет
Име на датотека flotte_el_al_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 09-02-2014
Промена на 30-07-2018
Превземања: 81 453
Големина: 215 MB
лиценца freeware надворешен
Rikoooo претставува возниот парк на авиокомпанијата ЛТУ (Lufttransport-Unternehmen за "воздушниот транспорт претпријатие"), кои во 2009 спои со Ер Берлин. Овој пакет е специјална верзија во меморијата на она што оваа компанија од 1955 2009 да. Откријте и да летаат историски авиони 10 кои се составен ЛТУ ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Множители автори, repack од Ricardo_tv, зајакната со Rikoooo
Име на датотека ltu_international_airways_fleet_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 26-06-2013
Промена на 30-07-2018
Превземања: 102 553
Големина: 188 MB
лиценца freeware надворешен
Rikoooo претставува целосна флота Easyjet верзија 1.0 за Flight Simulator X (FSX) SP2 или забрзување и Prepar3D (P3D) компатибилен со Windows XP / Vista / 7 / 8 + Овој пакет е составен од неколку модели и repaints во provenances на различни автори, листата на автори е достапна преку ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Множители Auhtors - Видете во пакет
Име на датотека easyjet_fleet_fsx_p3d.zip
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 19-04-2013
Промена на 30-07-2018
Превземања: 57 913
Големина: 136 MB
лиценца freeware надворешен
Дознајте во овој ексклузивен пакет Corsair International и Corsairfly.com флота за FSX и P3D ! Покрај тоа, Boeing 747-300 е вклучен и со боите на CORSAIR. Текстурите на Корсар Интернешнл A330-300 се направени од Ерик Бендер (Rikoooo.com) Corsair International A330-200 текстури со ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа во пакетот
Име на датотека flotte_corsair_international_fsx_p3d.zip
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 14-06-2012
Промена на 30-07-2018
Превземања: 49 609
Големина: 176 MB
лиценца freeware надворешен
Ексклузивно Rikoooo.com Тука е комплетната флота Royal Air Maroc (RAM), плус дополнителни флоти Атлас-Син и Jet4you за FSX. Овој пакет е оптимизиран за максимални перформанси во FSX. Осум препраќања (плус четири други), што е можно пореално, се специјално дизајнирани за овој пакет. RAM меморија флота ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа во пакет
Име на датотека royal_air_maroc_fleet.zip
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 1.0
Создаден 09-11-2011
Промена на 30-07-2018
Превземања: 299 988
Големина: 378 MB
лиценца freeware надворешен
12 / 11 / 2013: Ажурирано на v1.2: Исправка на A320 и 321, датотеките на aircraft.cfg не се инсталираниВоведување на возен парк Египет FSX SP2 & P3D е резултат на месеци на склопување, креирање и модификација на датотеки со цел да се промовира заедницата на симулатори на лет со најдобрите ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа на авторот во пакет
Име на датотека flotte_egyptair_ultime_pack_v1.2_fsx_p3d.zip
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 29-06-2011
Промена на 30-07-2018
Превземања: 456 916
Големина: 331 MB
лиценца freeware надворешен
Комплетен Emirates Fleet v3.0 компатибилен со FSX SP2, забрзување, FSX Steam Edition и Prepar3D v XX. Исклучителна компилација достапна бесплатно. Rikoooo посебно внимание посветува на интеграцијата и функционалноста на авионските системи, вклучувајќи и одредување на многу грешки. Оваа флота јас ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Комплетна листа во пакет
Име на датотека emirates_fleet_v3_0.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 3.0
Создаден 29-04-2010
Промена на 30-07-2018
Превземања: 766 274
Големина: 309 MB
лиценца freeware надворешен
Вовед Тука е флотата Air France v2 за Microsoft (R) Flight Simulator X (FSX) Сервисен пакет 2 (SP2) или забрзување и Локхид Мартин Подгответе 3D (P3D). Не е компатибилен со FS2004. Сега можете да се ставите во команда на цела флота, 19 од моделите 19. Ви благодариме на креаторите на ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Nombreux автори voir листата заврши dans le пакет
Име на датотека la_flotte_air_france_v2.1_fsx_p3d.zip
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2

јазици