јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 04-09-2018
Промена на 28-04-2019
Превземања: 17 537
Големина: 548 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е Боинг F / A-18c Хорнет за Prepar3D до v4 и FSX, овој додаток кој претставуваше огромна работа од авторите се нуди во Freeware (квалитетот е Payware). Датотеката е тешка: 548 MB, ова е нормално затоа што пакетот е вклучен со 85 ливеррии со извонреден квалитет, автентични звуци, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор "Џими" Хендрикс, Џамал ​​"Спинс" Инграм, Корадо Ла Пошта
Име на датотека boeing_fa-18c_hornet_multi-livery.exe
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 18.3.00
Создаден 05-04-2018
Промена на 14-08-2018
Превземања: 6 864
Големина: 83.1 MB
лиценца freeware надворешен
Mitsubishi F-2 во верзии А и Б со виртуелен пилотски кабина, комплетен пакет направен од познатиот јапонски тим FS KBT. Вклучени со варијации на 30, падобран, оружје и многу аспекти на камерата и анимации. Mitsubishi F-2 е мултилански борец добиен од генералниот динамик F-16 борбен сокол, и ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Тим ФС КБТ, Хироаки Кубота
Име на датотека mitsubishi_f-2a-b.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 19-05-2017
Промена на 30-08-2019
Превземања: 6 158
Големина: 27.8 MB
лиценца freeware надворешен
Миг-23 FLOGGER на Alphasim, ажуриран до FSX/P3D мајчин MDL X кодирани светла, анимации и материјали. Надворешни продавници за условите за видливост на тежината, со исклучок на штрајкот: Droptank на тежинска состојба преку менаџер на носивост, RN28 нуклеарни продавници за падна состојба на објектот од зачуваниот лет.AS6 KAREN ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека mig-23_flogger.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 02-02-2017
Промена на 02-02-2017
Превземања: 6 312
Големина: 41.2 MB
лиценца freeware надворешен
Целосно дополнување на северноамериканскиот RA-5C Vigilante, порано Payware FS2004 од Alphasim, кој станал Freeware со Virtavia, потоа се претвори во FSX / P3D од страна на LLS со додавање на виртуелната кабина F-1 од Тим "прасенце" Конрад. Да, тоа е малку комплицирано, но она што ние се грижиме за тоа е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека north_american_ra-5c_vigilante.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2.5
Создаден 28-01-2016
Промена на 30-07-2018
Превземања: 11 915
Големина: 76.6 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен додаток Freeware мега пакет на F-4K / FG.1 Фантом Air Air Attack Superiorty со неколку препратеници. Овој пакет вклучува препратени 13 со два модели. Сите ефекти, како и конфигурацијата на чад се вклучени. Тестирано со FSX / Забрзување и Prepar3D. вклучувајќи FDE, сопствени звуци, мерачи, ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
Име на датотека iris_phantom_as-ga_megapack.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Верзија + поправки
Создаден 29-06-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 24 133
Големина: 14 MB
лиценца freeware надворешен
Аеро Л-39 Албатрос е со високи перформанси авион тренер авион развиен во Чехословачка за задоволување на потребите на "Ц-39" (C за cvičný - тренер) за време на 1960s да го замени на L-29 Делфин. Тоа беше прв на авион обучувачи од втората генерација, а првата turbofan-придвижуван тренер prod ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Мохамед Faali
Име на датотека l-39_albatros_military_trainer_package_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 17-06-2014
Промена на 25-11-2018
Превземања: 21 113
Големина: 41.9 MB
лиценца freeware надворешен
Исправната верзија на Tornado F.3 од IRIS Симулацијата, нови звуци, корекција на VC и многу други подобрувања (види readme). Додавање ефекти на последици, адаптација за Prepar3D v2 +. Користете ги копчињата за клапките за распоредување / повлекување на променливите геометриски крила. Обезбедено со мноштво препечатени ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
Име на датотека iris_tornado_f-3.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-05-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 9 099
Големина: 24.9 MB
лиценца freeware надворешен
А многу сеопфатен и детален додаток креиран од Роланд Лабие (француски). Првобитно беше за FS2004, но благодарение на нашиот пријател Дени Гарние, сега е компатибилен (пристаниште) со FSX or Prepar3D. Вклучува виртуелен пилотска кабина (VC), дванаесет препирки и различни верзии, сопствени звуци, анимација ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Лари Роланд, Лорен Копиа, Жан Пјер Лангер, Жан Пјер Буржоа, FSX ажурирање од страна на Дени Гарние
Име на датотека vought_crusaderf8_v1.00_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 04-02-2014
Промена на 22-01-2016
Превземања: 39 026
Големина: 153 MB
лиценца freeware надворешен
Дасо Мираж F1 Megapack. Ова е целосен пакет помош на прекрасни Мираж F1 со Кирк Олсон со ажурирани VC Дени Гарние. Вклучува повеќе модели и liveries. Liveries вклучуваат европски airforces, SAAF, пустината, Шпанија, Ирак, Јордан, Иран, Катар, Мароко, во повеќе варијации .... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Модел: Кирк Олсон, мега пакет: Алекс Guerreiro, VC ажурирање: Дени Garnier
Име на датотека mirage_f1_megapack_ii.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
Верзија II
Создаден 02-02-2014
Промена на 30-05-2015
Превземања: 37 446
Големина: 54.5 MB
лиценца freeware надворешен
Iris Mig 29 мега пакет со многу модели, текстури и ефекти. Листа на препратенија: Русија, Малезија, Чешка, Иран, Ирак, Индија, Куба, Источна Германија, Луфтвафе, Советскиот, Романија, Унгарија, Бангладеш, Алжир. Пакетот исто така вклучува висококвалитетен VC со коригирани текстури FSX/P3D. Притиснете ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека iris_mig-29_mega_pack_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 05-09-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 15 803
Големина: 23.7 MB
лиценца freeware надворешен
Овој прекрасен Jaguar првично беше направен за FS2004 и потоа се претвори во работа под FSX & P3D беше payware, но стана слободен (бесплатен) за сите да уживаат. Целосно дополнување со сопствени мерачи, VC, 2d панел, звуци, реф и листа за проверка, анимации, специјални ефекти. SEPECAT Jaguar е воен авион F ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор Alphasim / Virtavia надворешен
Име на датотека sepecat_jaguar_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 19-03-2013
Промена на 27-05-2016
Превземања: 17 090
Големина: 67 MB
лиценца freeware надворешен
Овој пакет беше поранешниот payback Saab Viggen J37 од Virtavia / Alphasim кој сега е достапен како бесплатен. Промените се направени во авионот.cfg и панелот 2D / VC за да бидат компатибилни со FSX/P3D. Неколку модели се вклучени вооружени и невооружени. Saab 37 Viggen (Thunder) е мултилатерален авион дизајниран од ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека saab_j37_viggen_v2.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2
Создаден 12-03-2013
Промена на 10-08-2019
Превземања: 17 932
Големина: 25.7 MB
лиценца freeware надворешен
Овој пакет беше поранешниот payware Crusader Alphasim / Virtavia сега достапен како бесплатен. Промените се направени во авионот.cfg и панелот 2D / VC за да бидат компатибилни со FSX/P3D. Репрезентации / модели: американска морнарица F-8C + F-8J / Aeronavale F-8E (FN) / USMC F-8K. Крстоносецот F-8 (првично 8U) е суперсони ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека f-8_vought_crusader.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 2
Создаден 30-11-2012
Промена на 30-11-2012
Превземања: 30 394
Големина: 42.2 MB
лиценца freeware надворешен
Еве ги Harrier GR5 / 7 и T10 за FSX or P3D. Полетување и вертикално слетување. Вклучувајќи неколку текстури и модели, вклучувајќи сопствени звуци и детален VC. Вклучувајќи детален 3D модел. Овој додаток е бесплатен, но тој е основан за поддршка на HELP FOR HEROES (H4H) британската добротворна организација ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
автор UKMIL надворешен
Име на датотека ukmil_harrier_gr5_package_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 30-11-2012
Промена на 01-12-2012
Превземања: 30 453
Големина: 31.6 MB
лиценца freeware надворешен
За компатибилна верзија на FS2004 кликнете hereIncludes 6 11 модели и текстури. Вклучува модерен виртуелен пилотската кабина и 2D панел. Исто така вклучува сопствени звуци, ефективна ефект режач, повеќе анимации. Не заборавајте да го прочитате Handbook.pdf.The Локхид Мартин Ф-35 Молња II е фамилија на ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
Име на датотека iris_f-35b_scimitar_fa.2_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици