јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
airport_cat.png
Додадени фајлови: 23
Создаден 11-10-2019
Промена на 11-10-2019
Превземања: 1 198
Големина: 3.37 GB
лиценца freeware надворешен
Воздухопловната база Едвардс АФБ (КЕДВ) во САД е дом на тест за летање на воздухопловните сили и Центарот за истражување на летот Драјден на НАСА. Од 1950, скоро сите американски воени авиони биле тестирани во Едвардс и биле сцена на многу откритија во областа на авијацијата. На пример, на О ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека edwards_air_force_base_kedw_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 27-07-2019
Промена на 27-07-2019
Превземања: 16 454
Големина: 288 MB
лиценца freeware надворешен
Прекрасна глетка за Prepar3D v4 - Свети Бартелеми. Резолуција на фотографија: 50 см пиксели. Резолуција на решетка: 5 m за позитивни вредности. Автоген со податоци за OSM и Scenproc. Од Патрик Дубоис. Автоматска инсталација. Започнете со вашиот лет од Сент Jeanан Аеродром (TFFJ). Сент-Бартелеми, карибите на француски јазик ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со Prepar3D v4
автор Патрик Дубоа
Име на датотека saint_barthelemy_free_for_p3dv4.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 10-04-2019
Промена на 11-04-2019
Превземања: 92 791
Големина: 9.80 GB
лиценца freeware надворешен
Тука е за прв пат комплетна Freeware сценографијата на Гвадалупе! Оваа убава глетка за Prepar3D v4 е придружуван од авто-gen (шуми и куќи области) и 1m резолуција мрежа, како и некои 3D објекти. Можете да почнете со лет од аеродромот Поле Карабес TFFR (порано Поинте-а-Пит ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со Prepar3D v4
автор Патрик Дубоа
Име на датотека the_guadeloupe_free_for_p3dv4.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 28-12-2018
Промена на 28-12-2018
Превземања: 6 492
Големина: 6.71 GB
лиценца freeware надворешен
Голема фотореалистичка сценографија на Портланд (ICAO Code: KPDX) и неговата околина, пределот покрива вкупно 32,625 квадратни километри со висока резолуција од 1m за пиксел. Сценографијата со правилно усогласување на пистите и аеродромите во FSX и Prepar3D. Совршен пејзаж за VFR летови и пристап.На ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека portland_kpdx_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 07-11-2018
Промена на 30-08-2019
Превземања: 10 995
Големина: 5.58 GB
лиценца freeware надворешен
Солт Лејк Сити (KSLC) е град во САД, главен град на државата Јута и окружно седиште на Солт Лејк. Оваа огромна слика-вистинска глетка го покрива градот и целиот негов регион. Резолуцијата на сценографијата е еден метар за еден пиксел, вклучена со податоците за висината на резолуцијата на 10m (мрежа). Компатибилни со двете ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека salt_lake_city_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 01-06-2018
Промена на 03-06-2018
Превземања: 30 441
Големина: 4.92 GB
лиценца freeware надворешен
Либан, официјално познат како либанска република, е суверена држава во Западна Азија. Се граничи со Сирија на север и исток и Израел на југ, додека Кипар е на запад преку Средоземното Море. Локација на Либан на крстосницата на Медитеранскиот басен и арапскиот хинт ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека lebanon_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 01-03-2018
Промена на 01-03-2018
Превземања: 15 057
Големина: 8.80 GB
лиценца freeware надворешен
Еве една прекрасна слика-вистинска глетка на Израел понудена од FTXDes која ја покрива целата територија на Израел, Палестина, Газа и Голански висови. Решението на текстурата на оваа сценографија е "1m / пиксел" идеално за VFR летови, има само една сезона без текстура на ноќта. Вклучена мрежа LOD10 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека israel_photoreal.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 27-10-2017
Промена на 27-10-2017
Превземања: 45 401
Големина: 2.52 GB
лиценца freeware надворешен
Дали сонувате да летате VFR над Сан Франциско како што е во реалниот свет? Сега е можно, благодарение на оваа извонредна фотореална сценографија со резолуција 1m / пиксел со мрежа од 10m. Сценографијата опфаќа голема површина на Калифорнија и вклучува аеродроми 7 вклучувајќи KSFO. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека san_francisco_-_mega_photoreal_scenery.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 08-09-2017
Промена на 30-08-2019
Превземања: 32 816
Големина: 5.05 GB
лиценца freeware надворешен
Многу големи фото-вистински предели на 21 750 квадратни километри со висока резолуција 1m / пиксели со 10m мрежа која го собира градот Лас Вегас и неговата околина: Меккаран (КЛАС), Хендерсон (КХД), Езеро Мид, Ехо Залив, Боулдер Сити ( КВВУ), Северна Лас Вегас (КВГТ), Нелис АФБ (КЛСВ), Северна Пахрамп долина ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека las_vegas_mega_photoreal_scenery.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 19-05-2017
Промена на 31-10-2017
Превземања: 16 565
Големина: 187 MB
лиценца freeware надворешен
Многу убаво и детална глетка на Каналските Острови, се состои од три аеродроми: Alderney (EGJA), Гернзи (EGJB) и Џерси (EGJJ), фото-вистински текстури, многу статични возила и детали, Компатибилен со Рекс и Taxisigns HD, светлосни ефекти, 3D светла пристап, оваа глетка ги опфаќа сите три островот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека channel_islands_x_hd.exe
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 19-05-2017
Промена на 20-11-2017
Превземања: 9 326
Големина: 2.64 GB
лиценца freeware надворешен
Оваа слика-вистинска глетка ја покрива целата територија на Косово. Тоа е вклучено во една сезона. Резолуцијата на текстурите на почвата е 2m / пиксел P3Dv3 и, исто така, работи со FSX.Останува од Приштинскиот аеродром (ЛИПП). Косово е спорна територија и делумно призна ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека kosovo_photoreal_lypr.zip
Мајчин FSX и / или P3D
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 31-03-2017
Промена на 20-11-2017
Превземања: 15 597
Големина: 1.20 GB
лиценца freeware надворешен
Одличен фото-вистинска глетка со ликот на градот Киев во Украина (и околината) со три аеродроми (Boryspil Меѓународниот аеродром UKBB, Киев Zhuliany Меѓународниот аеродром UKKK, Антонов UKKT) сценографијата вклучува 250 уникатни градби, врвен пронајдам, редефинирање в .. . Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Stebel (avsimrus.com)
Име на датотека kiev.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 02-03-2017
Промена на 07-11-2017
Превземања: 9 896
Големина: 453 MB
лиценца freeware надворешен
Фото-реално глетка на островот Хиос во Грција, островот е само 8 километри од турскиот брег, нејзините главни приходи е туризмот. Оваа глетка е одличен прилог на вашиот лет симулатор, полетување од аеродромот во Хиос "LGHI" за регионално или меѓународно flights.The сценографијата вклучува слика -... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Димитрис Ntaskas, Јанис Dermitzakis, сценографијата Тимот на Елада
Име на датотека chios_island_lghi_photoral.exe
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 20-04-2016
Промена на 20-11-2017
Превземања: 29 671
Големина: 3.16 GB
лиценца freeware надворешен
САД Мега Mesh обезбеди за вас реална 5m мрежа на САД опфатени 9.826.675 km² на земјата со Порто Рико и на сите територии на САД во Pacific.This решетката е дадена од страна на нашиот партнер OFX Симулација Преземете и информации за инсталација Ова преземање е многу тешки 3.16 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека ofx_usa_mega_mesh.zip
Сценографија на инсталерот v11
Создаден 11-12-2015
Промена на 20-11-2017
Превземања: 23 193
Големина: 1.66 GB
лиценца freeware надворешен
OFX Јужна Америка Еволуција обезбеди за вас нов реални 10 m прецизност мрежа и целосна landclass на Јужна Америка опфатени 18.118.032 км², исто така, вклучени земја од Централна America.Features: Централна Америка земја (мрежа / Landclass): Панама, Костарика, Никарагва и Ел SavadorSouth Америка (... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека ofx_south_america_evolution.zip
Сценографија на инсталерот v11

јазици