јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 01-11-2010
Промена на 22-04-2013
Превземања: 13 048
Големина: 8 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилна варијанта клик hereProduct Произведено во Романија и Белгија, на островите е дизајниран за да се исполнат одредени средини рудиментирана: едноставност, сигурност, flexibility.This мал авион кој може да носи до 10 патници понудат сеопфатна и детална виртуелен кабина со .. . Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
Име на датотека bn-2_islander_transgabon_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Создаден 03-09-2010
Промена на 05-09-2017
Превземања: 10 284
Големина: 18.7 MB
лиценца freeware надворешен
За компатибилни варијанта FS2004 кликнете hereComplete пакет, убав и лесен авион да лета не се користи многу ресурси графикон (рамката пријателски) совршен за превоз на патниците од островот да остров. Во 18 места. Се состои од три repaints. Овој авион беше произведен во 70s до 1980. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
Име на датотека britten-norman_bn2a_mk_lll-2_trislander.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10

јазици