јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 05-04-2018
Промена на 05-04-2018
Превземања: 10 664
Големина: 120 MB
лиценца freeware надворешен
Врвен Eurocopter AS332, меѓу другото, со две лавери на француската војска. Вклучува автоматски, виртуелен пилотски кабина, звуци, анимации, дожд и мраз ефекти, 3D мерачи и многу повеќе. Додаток со висок квалитет, важно е да го прочитате приложеното упатство во PDF формат. Благодарение на авторите Дирк Фасбендер ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX Забрзување + FSX-СЕ
автор Дирк Фасбендер и Хауке Кител, француски препирки од Дејвид РУСОФОКЗ Садок
Име на датотека eurocopter_as332_french_army.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 30-03-2012
Промена на 20-09-2013
Превземања: 28 973
Големина: 35.1 MB
лиценца freeware надворешен
За FS2004 компатибилната верзија, кликнете овдеДаминете ја! Овој пакет е вклучен со текстури на жандармеријата, француските обичаи, Хелисвис и многу други. Карактеристики на верверицата Aerospatiale AS 350BA за симулатор за летање X & P3D : Детален модел создаден со GmaxTable на работ ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор FSpainter / Флоријан LAROYE
Име на датотека eurocopter_as350-ba_fspainter_complete_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици