јазици

Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
prototype.png
divers_cat.png
Додадени фајлови: 7
Додадени фајлови: 5
Создаден 28-12-2018
Промена на 30-12-2018
Превземања: 38 559
Големина: 68.2 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е Милениум сокол од филмовите „Војна на Starвездите“, одете со голема брзина и обидете се да ги погодите theвездите! Милениумскиот сокол е вселенски брод на шверцерот Хан Соло и неговиот втор Chewbacca.New 2018 модел: Максимална изведба, целосно моделирање на отворено / затворено, максимално FSX брзина: (2667 kts / GPS-GS) ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Модел и текстури на Дин Крафорд. Звук и 2D панел од "Lonestar". FDE од Брус Фицџералд
Име на датотека star_wars_millenium_falcon.zip
Создаден 24-07-2015
Промена на 10-01-2019
Превземања: 16 963
Големина: 45.5 MB
лиценца freeware надворешен
HMS Bounty 18th Century Високиот брод плоштад rigger целосно ветер управувано, поединечно анимирани и контролирани едра, анимирани знамиња со насока и брзина на ветерот, анимиран кормило и плови за управување со прозорец за контрола на сите функции на бродот. Бродот одговара на брзините и насоката на ветерот со виткање, килинг, ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Милтон Shupe, Најџел Ричардс, Роб Barendregt, Саша Ригер, и Роб Ibey
Име на датотека hms_bounty.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Дополнителна верзија 2.0
Создаден 13-12-2009
Промена на 27-03-2019
Превземања: 51 466
Големина: 22.5 MB
лиценца freeware надворешен
За компатибилна верзија на FS2004 кликнете hereThe Цепелин NT (Цепелин нови технологии) е тип на авион изграден во 1990s од германската компанија Цепелин Luftschifftechnik GmbH во Friedrichshafen.This додаток на беше направено со FSDS3.5. Карактеристиките се: Повеќе LOD-модел со анимации за F ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека zeppelin_nt.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 06-07-2009
Промена на 16-02-2018
Превземања: 188 325
Големина: 22.5 MB
лиценца freeware надворешен
Еве ги носачите на авиони USS Nimitz и USS Eisenhower од американскиот флота. Ова е додаток наречен AI (Artificial Intelligence), кој е контролиран од компјутерот. Овој висококвалитетен додаток ќе ви овозможи да слетате на два авионски превозници целосно моделирани во внатрешноста / надворешноста на 3D со ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Хавиер Фернандез, Силвен Парути, адаптација на Рикоо
Име на датотека uss_nimitz_uss_eisenhower_v2.zip
Верзија на инсталатерот 10
Создаден 15-11-2006
Промена на 07-02-2020
Превземања: 78 784
Големина: 3.72 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е основна и едноставна контролна кула, но е неопходна за мрежни летови (мулти-плеер) .360 ° преглед, можност за забрзување или забавување на времето, преглед на радарот, избор од четири кули со различна висина, контролен панел АТЦ. Кулата може да се премести со допир на тастатурата „Y“. Findе ги најдете ... Прочитај повеќе
Компатибилен компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор Rikoooo
Име на датотека control_tower_rikoooo.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5

јазици