јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 20-07-2013
Промена на 30-05-2015
Превземања: 14 111
Големина: 26.1 MB
лиценца freeware надворешен
FSXA / P3D Aerospatiale AS350 олимписки надграден пакет со PDF и AP.Подграден пакет на Олимписките Aviations Aerospatiale AS350 Hellicopter SX-HFA во две Ливерзи. Видовите 350 / B / BA и 355F беа во служба со компанијата од 1982 до 1994. Сè е ново. Од Виртуелниот кокпит до новиот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX-Стр + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
Име на датотека aerospatiale_as350_olympic_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 2
Создаден 02-07-2012
Промена на 19-01-2013
Превземања: 22 323
Големина: 48.13 MB
лиценца freeware надворешен
Хеликоптерот Gazelle е разноврсна светлина метална конструкција дизајниран во средината на 1960s од Sud воздухопловство и произведен во серија од почетокот на 1970s од Сосиете Националната Industrielle Aerospatiale на (SNIAS или Воздухопловна) во соработка со Вестленд Хеликоптери (Велика Британија) Комплетен пакет + VC + Soundspa ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
автор UKMIL надворешен
Име на датотека ukmil_gazelle_ah1_package_fsx_p3d.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Создаден 02-07-2010
Промена на 02-07-2012
Превземања: 30 181
Големина: 24.8 MB
лиценца freeware надворешен
На SA.330 Пума е француски средни граѓански и воени транспортни хеликоптери. дизајниран од страна на "Sud воздухопловство" и развиен од страна на "l'Aerospatiale", таа била изградена во соработка со "Westland Хеликоптери". Кога беше создадена во 1990 "Eurocpoter" persued својата developpement, преименување на "Coug ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
автор UKMIL надворешен
Име на датотека ukmil_as_puma_hc1_fsx.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4

јазици