јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 16-04-2019
Промена на 16-04-2019
Превземања: 7 712
Големина: 62.2 MB
лиценца freeware надворешен
Серија ATR 42 - Комплетен пакет кој вклучува модели со виртуелен пилотски кабина, уникатни звучници на турбоперо, функционални мерачи, упатство за користење, модели 4 -320 -320F (товар) -500 -600 и 37 препрати. Овој поранешен Payware е развиен и се донира како Freeware од VIRTUALCOL FS SOFTWARE, благодарение на нив ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека virtualcol_atr_42_series.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 16-04-2019
Промена на 16-04-2019
Превземања: 12 058
Големина: 70.2 MB
лиценца freeware надворешен
Со задоволство ви го претставуваме овој нов комплетен пакет на серијата ATR 72, овој додаток е поранешен Payware кој е развиен и дониран како Freeware од VIRTUALCOL FS SOFTWARE, голема благодарност до оваа компанија за да ни даде дозвола за поставување на овој ATR 72 на Rikoooo, Ве покануваме да видите th ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека virtualcol_atr_72_series.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 03-04-2015
Промена на 11-09-2018
Превземања: 89 662
Големина: 41.8 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е веројатно повеќето комплетен пакет во Freeware за АТР-42 500 и 72 500-достапна денес. АТР значи "Регионална транспортни авиони" француско-италијанската компанија чие седиште се наоѓа во Тулуз (кој исто така е седиштето на Rikoooo.com). АТР авиони се видливи од целиот wor ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Франциско Санчез-Кастажер, роден FSX/P3D ажурирање и препакување од Rikoooo
Име на датотека atr_42-500_72-500_pack.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 12-04-2009
Промена на 06-05-2019
Превземања: 68 764
Големина: 32.9 MB
лиценца freeware надворешен
За верзијата која е компатибилна со FS2004 кликнете тука Комплетен пакет ATR 72-200 / 500 ориентиран Данска со текстури на 4: Тим Луфтханза, Скандинавски ерлајнс, САС, Дански воздушен транспорт. Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор Франциско Санчез-Кастанер, Клаус Венделбо Холмберг, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
Име на датотека atr_72-200_500_denmark_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5

јазици