јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 20-03-2013
Промена на 20-03-2013
Превземања: 13 009
Големина: 45.9 MB
лиценца freeware надворешен
Друга верзија е достапна за FSX et P3D кликнете овдеЕден збор: "Леле!" нема да видите додаток каде симулацијата е толку висока во скоро време, секако најразвиените и најкомплексните од сите бесплатни додатоци за FS2004. Ремек-дело кое заслужува внимание. Очигледно е дека учењето не е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека pttu154-b2v9_6_1.zip
3D Виртуелна кокпит
Од авторот
Создаден 01-11-2010
Промена на 12-07-2012
Превземања: 13 805
Големина: 59,4 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е Советскиот суперсоничен патнички авион. Првиот лет во 1968, два месеци пред западниот Конкорд. Исто така познат како "Concordski" или "полнач", вклучени .Four верзии. Стандард, подобар и НАСА верзија плус не успеа да заврши модернизирана верзија. Нова целосно функционален виртуелен COC ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Томас Рут, Клаудио Mussner
Име на датотека tupolev_tu-144_complete_package_2.0_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит
Создаден 03-02-2009
Промена на 18-03-2013
Превземања: 23 599
Големина: 91.87 MB
лиценца freeware надворешен
Ажурирано 12 / 06 / 2010: Додадено печ 2.0.3 се потребни за една година и половина од работата да се заврши оваа ажурирање. Тука е новата верзија на верзија 154 Ту-2.03. Многу голем дел од работата е направено за да се пополни празнините, да утврдат грешки и грешки, да се подобри изгледот и читливост на многу панели. Сега е ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
Име на датотека pt_tu-154m_full_2.03.zip
3D Виртуелна кокпит
Од авторот
Создаден 09-12-2008
Промена на 13-07-2012
Превземања: 10 430
Големина: 20.6 MB
лиценца freeware надворешен
Легендарниот руски нуклеарни самоубиец, еден од симболите на Студената војна. Еден пример на долговечноста. Создаден во 1954, беше изменет неколку пати и сега работат во Русија. Многу верзии: M, K, KR, Ту-142, Ту-119 (со мотор - нуклеарен реактор), итн .. Имаше, исто така, цивилна верзија на Ту-1 ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FS2004
автор Владимир Zhyhulskiy
Име на датотека tupolev_tu-95ms_bear_fs2004.zip
3D Виртуелна кокпит

јазици