јазици
Датотеки со цел:
стандардно | име | автор | датум | Преземања
Создаден 07-10-2016
Промена на 17-03-2019
Превземања: 6 104
Големина: 78.5 MB
лиценца freeware надворешен
Како и вообичаено, кога станува збор за Милтон Шупе и неговиот тим, резултатот е неверојатен, реалистични и графички детали се присутни, голема благодарност до Eagle Rotorcraft Simulations за конверзија во FSX / P3D. Целосен пакет со 3 repaints, сопствени звуци, уникатни мерачи, HD текстури, функционална кука за заклучување (мора да ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека grumman_c1-a_trader.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 13-09-2016
Промена на 15-02-2018
Превземања: 5 849
Големина: 34.2 MB
лиценца freeware надворешен
Ова е Megapack за оваа хидроплан опремен со две радијални мотори. Вклучени со 20 repaints, импресивен звук на моторот, 2D панел и виртуелни пилотската кабина преработени од Rikoooo, додаде нови мерачи, корекција на текстури со алфа канал и рефлексии, нови ефекти (чад), додаде изборен autopilo ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
автор Грег пипер и Мајкл Verlin, адаптација од страна на Дани Гарние, панел и VC ажурирање со Rikoooo
Име на датотека grumman_hu-16_albatross.zip
3D Виртуелна кокпит
Port-Over не е компатибилен P3Dv4
Верзија на инсталатерот 10
верзија 2.1
Создаден 03-08-2016
Промена на 29-08-2018
Превземања: 12 911
Големина: 139 MB
лиценца freeware надворешен
Grumman G-73 Mallard за FSX, P3D, и FS2004 со многу висок квалитет, многу е редок за дополнувањата со таков квалитет да бидат бесплатни, видете го видеото подолу за целосен опис (направен од FS Enthusiasts). Grumman G-73 Mallard е средно, двојно мотор амфибиски авиони. Многу од нив беа изменети од ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4 + FS2004
автор Милтон Shupe, Најџел Ричардс, Rachael Whiteford, Rui Кристина, Вилијам Елис, Роман Stoviak
Име на датотека grumman_g-73_mallard.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
верзија 1.0
Создаден 11-12-2015
Промена на 28-12-2018
Превземања: 4 789
Големина: 12.7 MB
лиценца freeware надворешен
Патка J2F Груман беше биплан еден хидроплан моторот. Тоа беше се користи за време на Втората светска војна во Пацификот театар на операции, како хидроплан спасување и врски. Авионот постојано држи вклучени во епизода 11 1 од сезоната на ТВ серијата "на вжештените глави", насловен како "мустаќи на мачката" на англиски јазик .... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
автор SWingman, Jetranger
Име на датотека grumman_j2f_duck.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 06-03-2013
Промена на 17-03-2019
Превземања: 11 004
Големина: 65.2 MB
лиценца freeware надворешен
Тука е чудо со квалитетен мајчин јазик FSX & P3D вклучува целосно анимиран VC и многу реалистични звуци (видете го видеото). Grumman E-1 Tracer е авионски радарски часовник, што англосаксоните го нарекуваат AWACS, дизајниран и изграден од Grumman за потребите на американската морнарица. Се смета за прва aircr ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека grumman_e1b_tracer.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 18-08-2012
Промена на 17-03-2019
Превземања: 16 321
Големина: 76.1 MB
лиценца freeware надворешен
Прво развиен за FS2004 од Милтон Шупе, ова FSX Grumman S2F-3 е FSX мајчин надградба на оригиналот. На FSX S2F-3 е целосно FSX/P3D компатибилен и користи повеќе од неколку FSX- само функции, вклучувајќи и судрат и спекуларна мапирање .. Grumman S-2 Tracker (претходно наречен S2F) беше првиот ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Име на датотека grumman_s2f-3_tracker_package.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D
Верзија на инсталатерот 10.5
Создаден 28-10-2009
Промена на 06-06-2012
Превземања: 11 581
Големина: 14.67 MB
лиценца freeware надворешен
На OV-1 (НАТО код: Mowhawk) е во воздухот битка на поле разузнавачки авион. Ил е дизајниран околу 1950 од Груман друштво како референтна Г-134 (веб-извор Википедија) Оваа зголемена пакет ги содржи следниве варијанти на OV-1B, OV-1C OV-1D што претходно се издава за преземања ... Прочитај повеќе
Компатибилен Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Име на датотека grumman_ov-1_mohawk_series_super-pack_fsx-sp2.zip
3D Виртуелна кокпит
Мајчин FSX и / или P3D

јазици