јазици

Pilatus PC-7 V2.0 FSX

HOT
Големина 26.79 MB
Превземања 13 465
Создаден 02--08 2010 17: 04: 51
Промени 24 02--2013 21: 00: 05
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Превземи FSX забрзување или SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
модел на летот е реален, виртуелна пилотската кабина е завршен, тој е одличен додаток на. Вклучува осум repaints и два модели: Швајцарската воздухопловните сили, Боцвана сили за одбрана, Алјаска Државен инспекторат за шумарство (можност да се откажат од тенкови), австриските воздухопловни сили, Абу Даби Air Force (ОАЕ), Американската граѓанска регистар (Benpuppy почит), Уругвај воздухопловните сили, Баре Метал.

На Pilatus PC-7 турбо тренер е ниско крило обука тандем седишта воздухоплов, произведени од страна на авионите Pilatus на Швајцарија. Воздухопловот е способен за сите основни функции за обука, вклучувајќи aerobatics, инструмент, тактички и ноќ летање. Таа е избрана од страна на повеќе од дваесет воздушни сили како и нивните ab initio тренер - од воведувањето на авионот во близина на 1978 500 биле продадени, со поголемиот дел се уште е во употреба.

Над еден милион часа да е извршено од страна на PC-7s во светот.
Pilatus PC-7 V2.0 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици