јазици

Пилатус PC-7SAF v.2 Swiss Airforce FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.8 MB
 • Превземања 15 040
 • Креиран -29 04 2011-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Верзија на швајцарската воздухопловни сили Pilatus PC-7 преработил лет модел и прилагодени на оваа верзија.
Ова е одлична графика за додаток на HD квалитет и е одлична домашна FSX виртуелен пилотска кабина

ШвајцарскатаВоздухопловните сили на Швајцарија (Schweizer Луфтвафе) е една од двете гранки на вооружените сили со Швајцарската армија Швајцарија.

авиони Pilatus PC-7 е воена обука дизајниран во 1970s од Pilatus воздухоплови.

Концепција

Дизајниран во Швајцарија од страна на авионите Pilatus PC-7 Турбо-тренер беше воведен на пазарот во 1978 како обука birddog за обука на воени пилоти, особено во областа на акробатика и лет инструменти.

Обврски

PC-7 во моментов работат во дваесет земји. Во текот на 80, една контроверзност беснееше во Швајцарија во врска со можната класификација на авионот како "воен материјал", кој ќе се спречи неговиот извоз во земји во војна или се сметаат за такви. Застапниците на ограничување на извоз и дека иако испорачуваат без оружје, тоа може да се смени со купување земји да брод пиштоли во мешунки (FN Herstal се споменува како снабдувач) или бомби. Тоа би биле извршени меѓу кои и Ирак, Иран, Бурма, Мексико и Гватемала.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.8 MB
 • Превземања 15 040
 • Креиран -29 04 2011-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици