јазици

Pilatus PC-6C H2 Портер FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 3 456
 • Креиран -11 06 2019-
 • Променето -11 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад (Piglet е чудна авиони), Звук од ZiggyFsims, изменето и спакувано од Rikoooo
Тука е Pilatus PC-6C H2 во комплетен пакет, овој прекрасен додаток беше создаден од Тим Праглет Конрад, за што се заблагодаруваме. Собрание и создавање на пакет од Rikoooo. Вклучени се со виртуелни пилотски кабини и HD текстури, реални звуци (PC-12 мотор), 10 ливреи, звук на прекинувачи во пилотската кабина, рачен и контролен список (видете ја документацијата). Добар додаток кој не треба да се пропушти!

Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 1Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 2Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 3Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 4Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 5Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 6Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 7Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 8Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 9Пилате компјутер 6C H2 Портер FSX P3D 10
 • Автор: Тим Piglet Конрад (Piglet е чудна авиони), Звук од ZiggyFsims, изменето и спакувано од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 3 456
 • Креиран -11 06 2019-
 • Променето -11 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад (Piglet е чудна авиони), Звук од ZiggyFsims, изменето и спакувано од Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици