јазици

Comco Ikarus C42 Црвен крст FSX и P3D

HOT
Големина 8.57 MB
Превземања 11 838
Created 13-01-2014 01:00:00
Changed 22-06-2015 18:30:12
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Бајрон Ворвик, се преслика и repack од Rikoooo.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Оваа верзија е направена за FSX & P3D, За да ја преземете верзијата компатибилен соFS2004 Кликни тука

Благодарение на Џоел Soler, управен директор на работењето на Arc-en-Ciel и неговата страст на летот, францускиот Црвен крст понуда за деца и возрасни со посебни потреби можност да се најде радост на летање бродот Икар C-42 ултралесни.

Целта Arc-en-Ciel е да се зголеми потенцијалот на секој човек. Тоа во голема мера е прикажана со вредни тим: 70% од пилотите Arc-en-Ciel се во ситуација на лицата со хендикеп (глувост, параплегија ..)
Croix Руж fr

Тоа е со ентузијазам дека ние со задоволство објавува Rikoooo е (www.Rikoooo.com) Партнерство со Arc-en-Ciel!


Г-дин Ерик Бендер, Творец на познатата "Rikoooo" веб-сајт за воздухопловство и лет симулација љубовници, и г. Томас Guiart доброволно го прифатиле нашето барање и создаде точна repaint на C42 Ikarus, украсени со потпис бои на Црвениот крст. Исто така им се заблагодарам на г-дин Бајрон WARWICK за моделот 3D.

Благодарение на бесплатно симнување понудени на сајт, сега секој може да се користи на еден и само Црвен крст "Ikarus да имаат единствена онлајн искуство на воздухопловството со Flight Simulator 2004 и Flight Simulator X® (од страна на Microsoft ® и Prepar3D v1 и v2® од страна на Локхид Martin®).

Преку ова партнерство францускиот Црвениот крст сака да ја шират својата посветеност кон лицата со посебни потреби, да се привлечат луѓето кон причина Arc-Ен-Ciel е; и конечно да се најдат спонзори способни да стимулирам операцијата.

За 150th годишнината од постоењето на Црвениот крст, Rikoooo а тимот на Arc-en-Ciel нудат да дојдете сите патници и продолжи учеството на организацијата во воздухопловство и неговата историја. Пред точно сто години, Црвен крст "помош беше дадена на борци во WW1 благодарение на својата посветеност на летот.Црвен крст "операција ARC EN Ciel" во Partership со Rikoooo


Корисен линк: Страница на Фејсбук операција ARC EN Ciel

Кликнете на сликата за да ја зголемиш
1 > 1
1 1 1
1 1

Лад-на: Пак снимање avec пилотската кабина virtuel, мерачи et синови personnalisés


Comco Ikarus C42 Црвен крст FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици