јазици

Локхид P-3C Орион FSX & P3D верзија 3.31

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.3 MB
 • Превземања 33 424
 • Креиран -23 02 2009-
 • Променето -30 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тимот FS KBT надворешен
 • http://www.flightinfo.jp/FS_KBT/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 01 / 12 / 2018 : Сега е компатибилен со Prepar3D v4 +, верзија за автоматско инсталирање 10.5.

Освежено на 05 / 07 / 2016 : Нова верзија 3.31 компатибилна со DirectX10 и повеќе, верзија за автоматско инсталирање 10.
Кликни тука за да се добие FS2004 само компатибилни vesion.

Ние сме среќни да се воведе на P-3C Орион, легендарниот воени авиони, според моделот од тимот на FS KBT. Локхид P-3 Орион е авион поморска патрола работат во четири helices во светот. P-3 Орион е воена дериват на цивилни воздухоплови Локхид L-188 Електра беше напуштен проектот. (Извор: Википедија)

Надворешни и сликарство на овој модел е создаден во повеќе детали од (V29) претходната работа. Особено, односот на главната крило (паниката и моторот Насер, итн) е нови дизајни. Неколку видови на P-3C беа подготвени како симбол на P-3C тоа беше за време на транзиција сега. Тоа е девет видови во вкупно.

Врвен додаток на со целосна 3D виртуелни пилотската кабина и сопствени звуци. Моделирање на висок квалитет, да ги открие многу текстури како NAVY и Канада воено воздухопловство. модел на летот е сосема реална. Покрај тоа, овој авион е полн со изненадувања, како што се намалувањето бомби и други специјални функции. Тоа е сè на payware, но тоа е бесплатен.

палецот 48STW

палецот E3pqB
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.3 MB
 • Превземања 33 424
 • Креиран -23 02 2009-
 • Променето -30 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тимот FS KBT надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици