јазици

Локхид L-188 Електра патници и товар FSX

HOT
Големина 64.72 MB
Превземања 20 333
Создаден 21--09 2009 15: 37: 14
Промени 01 07--2014 06: 44: 28
лиценца freeware надворешен
Автор: Тимот FS KBT: Daisuke Јамамото, Hiroaki Kubota, Пол Strogen, William.C.Schulz, Victor.Merculief Џуниор надворешен http://www.flightinfo.jp/FS_KBT/
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
Локхид L-188 Електра беше првиот турбовитлов авион изграден во САД. својот прв лет се одржа во 1957. Неговата ефикасност е само малку пониски од оние на авион, со пониски оперативни трошоци. (Извор Википедија)

Убава авиони, убаво моделирани во Gmax за FSX со 3D внатрешни работи, сопствени звуци и многу недвижен функции, едноставно со висок квалитет. Мора да го даде да се проба.

Легендарниот L-188 Електра е flyable во патничкиот и товарниот верзија. Многу текстури се достапни

Може да се судрите со некои проблеми дисплеј со DirectX10 активирани во FSX
Локхид L-188 Електра патници и товар FSX Превземи
јазици