јазици

Локхид L-188 Electra патнички и карго FSX

ИНФОРМАЦИИ

Локхид L-188 Електра беше првиот турбовитлов авион изграден во САД. својот прв лет се одржа во 1957. Неговата ефикасност е само малку пониски од оние на авион, со пониски оперативни трошоци. (Извор Википедија)

Прекрасни авиони, убаво моделирани во Gmax за FSX со 3D ентериер, прилагодени звуци и многу реални функции, едноставно со висок квалитет. Мора да го пробате.

Легендарниот L-188 Електра е flyable во патничкиот и товарниот верзија. Многу текстури се достапни

Може да наидете на проблеми со дисплејот со активиран DirectX10 FSX
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици